سیاست‌های شورای ششم پیرامون بودجه ۱۴۰۱ شهرداری مشهد

به گزارش خبرنگار رکنا ، حسین حسامی در گفتگویی به تشریح رویکردها و سیاست‌های شورای شهر پیرامون بودجه ۱۴۰۱ شهرداری پرداخت و اظهار کرد: بودجه سال آینده باید یک بودجه تعاملی باشد، به‌نحوی که ارتباط موثری بین برنامه میان‌مدت و بودجه شاهد باشیم.

وی با تاکید بر اینکه در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری سیاست‌های کلانی چون بیانیه گام دوم انقلاب و اسناد بالادستی سیاست‌های شورای ششم، اثرات خود را نشان دهد، گفت: در این بودجه، ضمن تعریف پروژه‌های زیرساختی و اختصاص حداقل ۳۰ درصد بودجه شهرداری به مناطق حاشیه شهر، هوشمندسازی در بسیاری از فرآیندها، به‌ویژه فرآیندهای رو به شهروند و بازنگری فرآیندها و کوتاه‌کردن بروکراسی‌های اداری نیز باید مدنظر قرار گیرد.

حسامی افزود: در این بودجه، نگاه خاصی به نیازهای مردم، به‌ویژه در سطح مناطق، محلات و نواحی باید داشت و اولویت‌های شهروندان در حوزه نیازهای شهری احصاء شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: بودجه ۱۴۰۱ باید بودجه‌ای منطقی و برنامه‌ای باشد که به صورت مستمر مورد بازنگری قرار گیرد؛ این بودجه باید کمترین انحراف با عملکرد داشته باشد و ارتباط معناداری بین برنامه و بودجه شاهد باشیم.

حسامی با بیان اینکه رصد داده‌ها در مسیر اجرای برنامه و بودجه ۱۴۰۱ باید رصد منطقی و براساس آمار صحیح باشد، گفت: در این بودجه به هیچ وجه، پروژه‌های فاقد منابع مالی و مطالعات را شروع نخواهیم کرد؛ در گذشته بسیاری از پروژه‌ها بدون مطالعه و پیش‌بینی منابع بوده که سبب می‌شود پروژه اجرایی نشده و یا انحراف زیادی بین بودجه و عملکرد داشته باشیم.

وی افزود: امیدواریم لایحه بودجه ۱۴۰۱ در موعد مقرر که ۳۰ دی‌ماه است، به شورای اسلامی شهر تقدیم شود تا در جلسات تخصصی و کمیسیون‌ها بتوانیم به آن رسیدگی کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟