احداث پمپ بنزین‌های تک‌سکو یا ۲ پمپه در تبریز گریزناپذیر است

به گزارش خبرنگار رکنا از تبریز، عباس رنجبر در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این طرح با توجه به تراکم و ازدحام خودروها در پمپ‌های بنزین تبریز، در راستای کاهش سفرهای درون‌شهری تهیه شده که در صورت آمادگی شهروندان می‌توان با همکاری شرکت‌های فرآورده نفتی آن را اجرا کرد.

وی اظهار داشت: اگر پراکندگی پمپ‌های بنزین از طریق اجرای این طرح افزایش یابد، مردم زمان کمتری برای سوختگیری اختصاص خواهند داد؛ همچنین احساس خطر حضور در مجموعه‌های بزرگ نفتی نزد شهروندان کاهش می‌یابد.

شهردار تبریز با بیان اینکه این طرح در تمام کشورهای دنیا به خصوص اروپا در پارکینگ منازل و یا مجتمع‌های مسکونی در حال اجرا است، گفت: این گونه پمپ بنزین ها استانداردسازی می شود و خطر آ نها در حد موتورخانه‌ها و تانکرهای قدیمی نفت است.

رنجبر، از شهروندان خواست اگر چنین فضایی در اختیار دارند با کمک شهرداری اقدام به احداث پمپ‌بنزین تک‌سکو در محل زندگی و یا مجتمع‌های مسکونی کنند. 

وی یادآوری کرد: احداث این پمپ‌های تک‌سکو علاوه بر کاهش بار ترافیکی شهر زمینه ایجاد اشتغال را فراهم می کند.

احداث پمپ بنزین و جایگاه های سوخت تک سکو در نقاط مختلف کلانشهر تبریز به ویژه در هسته مرکزی علاوه بر دسترسی آسان رانندگان خودروهای شخصی و عمومی برای سوختگیری خودروهای خود، موجب جلب رضایت شهروندان و کاهش مصرف سوخت و بنزین برای رسیدن به پمپ بنزین و جایگاه های سوخت موجود در حاشیه شهر می شود.

آذربایجان شرقی دارای حدود ۱۷۳ جایگاه سوخت مایع و گاز بوده که از این تعداد ۴۰ جایگاه سوخت مایع در سطح شهر تبریز قرار دارد و از این تعداد حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد جایگاه ها در هسته مرکزی و محل های پرترافیک این شهر واقع هستند.

آیا این خبر مفید بود؟