فرمانده سپاه کردستان: رشادت‌های حاج قاسم قابل توصیف نیست

به گزارش رکنا از کردستان؛ سردار سیدصادق حسینی پیش‌ازظهر امروز درمراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی که با حضور مسئولان، اساتید دانشگاه و کادر درمان در بیمارستان بعثت سنندج برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامیو دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت و تسلیت فرارسیدن دومین سالگرد شهادت سردار شهید سلیمانی اظهار داشت:رشادت‌هایحاج قاسم قابل وصف و بیان نیست.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی مردی از تبار انصار رسول الله(ص) و از تبار پاکان و خوبان بود، افزود: این فرمانده دلاور جهان اسلامدر راه حق و حقیقت و دفاع از اسلام مرزی را نمی‌شناخت و جانفشانی می‌کرد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان شهید سلیمانی را مرد میدان، انسانی وارسته، کامل، مجاهد، شجاع و فرمانده‌ای مردمی توصیف کرد و گفت: مردمان این مرز و بوم قدردان مجاهدت‌های این شهید گرانقدر هستند مردیکه تلاش‌هایش تنها به حضور در سپاه و دوران جنگ خلاصه نمی‌شود چرا که این شهید والامقام همواره دغدغه جهان اسلام را داشت.

وی خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی در لبنان، سوریه، یمن و عراق به عنوان محور مقاومت شناخته شده بود چراکه شبانه‌روز شجاعانه و خستگی‌ناپذیر در حال آزادسازی منطقه بود و امروز در آسیا، آفریقا و اروپا از این فرمانده به عنوان فردی برجسته نظامی به نیکی یاد می‌کنند.

سردار حسینی در بخش پایانی سخنان خود امنیت و سلامت را دو مولفه مهم برشمرد و یادآور شد: مدافعان سلامت از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون تلاش‌های زیادی برای حفظ سلامت و جان مردم انجام داده که همواره ماندگار خواهد ماند، در همین راستا مدافعان امنیت نیز برای حفظ جان مردم آماده هرگونه جانفشانی و ایثارگری هستند.

 

حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تسلیت فرارسیدن دومین سالگرد شهادت سردار شهید سلیمانی اظهار داشت:شهید سلیمانی نمادجبهه مقاومت بوده و باید مکتب این شهید والامقام روز به روز قوی‌تر در جامعه جهانی ترویج یابد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی نه تنها الگوی فرماندهان نظامی بلکهنمادیبرجسته برای مدیراناست، گفت:مسئولان با تاسی ازمکتب شهید سلیمانی همواره در راستای خدمتگزاری به مردم گام بردارند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستانبا یادآوری اینکه رشادت‌های شهید سلیمانی برای تمام مردم ایران شناخته شده؛ ملموس و مشهود است، تصریح کرد:حاج قاسم هموارهغیر از خدا هیچ چیز را نمی‌دید و فقط به فکر خدمت و دفاع از مردم بود و باید این ویژگی‌های به نحو احسن به جامعه معرفی و سرلوکه کار قرار گیرد.

سادات افزود: هر چقدر از مردمی بودن شهید سلیمانی بگوئیم باز کم گفتیم چراکه حاج قاسم همواره با مردم ارتباط خوب داشت و علی‌رغم جایگاه والایش، اما خود را خادم مردم می‌دانست که جامعه امروزی نیازمند الگوگیری از این سیره و رفتار است.

 

 

برهان مرادویسی، رئیس بیمارستان بعثت سنندج نیز در این مراسم با گرامیداشت ایام دهه بصیرت و تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و فرارسیدن دومین سالگرد شهادت سردار مجاهد اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: شجاعت، ایستادگی، اقتدار ومردمی بودناز جمله ویژگی‌های بارز این شهید والامقام بود کهمایه افتخار همه ماست.

ویایجادو تقویت صلح و امنیت در جهان را از اهداف اصلی سردار سلیمانی خواند و گفت: حاج قاسمیک دیپلمات نظامی به تمام معنابود که نقش ویژه‌ای در حمایت از گروه‌های مقاومت در منطقه و آزادسازی خاک عراق از لوث تروریسم داشت.

رئیس بیمارستان بعثت سنندج با بیان اینکه امنیت و آسایش کنونی رامدیون شهدای گرانقدر و مجاهدت‌های شهید سلیمانی می‌دانیم، افزود: حاج قاسم در دلِ همه مردم ایران زمین به ویژه کردها جای داشته و ایثارگری‌هایش هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بیانات رهبر معظم انقلاب دروصف شهید سلیمانی مبنی بر اینکه سردار دل‌ها یک فرد نیست بلکه یک مکتب است، برای همیشه در طول تاریخ ماندگار خواهد ماند، تصریح کرد: باید همه مسئولان با الگوگیری از این فرامین، ضمن ترویج و معرفی این مکتب به نسل جوانان، راه خدمتگزاری را در پیش گرفته و به مردم خدمت‌رسانی کنند.

مرادویسی از برگزاری اردوهای جهادی با حضور350نفر از اعضای کانون شهید رستم‌پور بیمارستان بعثت وویزیت رایگان پزشکی کودکان و زنان روستاها خبر داد و تصریح کرد: اعزام کاروان پزشکان جهادی برای بهره‌مندی بیماران از خدمات درمانی رایگان، به روستاهای کم برخوردار این شهرستان همواره در دستور کار است.

 

 

عبدالحکیمی /کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟