شرایط اعتراض به جرائم راهنمایی و رانندگی چگونه است؟

به گزارش رکنا از لرستان، سرهنگ "مرتضی چغلوند"،  اظهار داشت: اعتراض به قبض جریمه ظرف مدت 60 روز از تاریخ مندرج در قبض جریمه یا تاریخ ابلاغ شده در قبض جریمه که به اطلاع فرد می رسد قابل پیگیری است.

وی افزود: رانندگانی که به قبض جریمه ای اعتراض دارند می بایست ظرف مدت مذکور با ذکر دلایل به اداره اجرائیات راهنمایی و رانندگی اعتراض خود را اعلام کنند.

رئیس پلیس راهور استان لرستان، یاد آور شد: اعتراض به قبض جریمه صادره ظرف مدت  24 ساعت از طریق اجرائیات راهنمایی و رانندگی بررسی و در صورتی که  اعتراض  وارد بود به واحد رسیدگی در دادگاه ارجاع می شود.

 سرهنگ چغلوند، ادامه داد: اعتراض بصورت وضعیت تخلفات رانندگی بالای 10 میلیون ریال نیاز به طرح در دفاتر پلیس 10 + نمی باشد و در صورت اعتراض می بایست مستقیما " به واحد رسیدگی مربوطه مراجعه نمایند.  

وی گفت: مالکان وسیله نقلیه در صورت دریافت پیامک جریمه با عنوان  ( اعمال قانون شما در حال بررسی می باشد )  نگرانی نسبت به ثبت جریمه اعلامی  نداشته باشند، زیرا که جرائم راهنمایی و رانندگی در صورت تطابق اطلاعات کامل وسیله نقلیه مانند نوع خودرو، رنگ  قابل ثبت در سیستم اجرائیات راهنمایی و رانندگی و افزایش خلاف خودرو به میزان مورد نظر می گردد.

گلاره پروازی/لرستان

آیا این خبر مفید بود؟