‍ مادر پارس‌آبادی باز هم زائر سردار دلها شد

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل ؛ننه زهرا همان مادر پارس آبادی که در روز شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی ناله‌های جانسوزش اشک هر ببینده‌ای را سرازیر کرد امسال هم سختی ۲ هزار کیلومتر راه را به جان می‌خرد تا به‌جای مادر سردار سلیمانی، مزارش را گلباران و برایش عزاداری کند.

ننه زهرا امسال هم  پای قول خود به سردار ماند و با وجود کسالت و کهولت سن، باز راهی کرمان می‌شود.

ننه زهرای ما به قدری مهربان و خوش صحبت است که حرف‌هایش به دل هر شنونده‌ای می‌نشیند. در جواب سوال ننه جان امسال هم می‌خواهی به کرمان بروی می‌گوید: رفتن بر سر مزار سردار قاسم سلیمانی را وظیفه خود می‌دانم و تا زمانی که زنده هستم در روز شهادتش برای دیدار و گلباران کردن قبرش می‌روم.

با همان زبان شیرینِ ترکی می‌گوید: (اورییم ایسدی گئدم) یعنی؛ دلم می‌خواهد بروم. به سردار قول دادم هرسال به جای مادری که ندارد برایش عزاداری و گریه کنم. قاسم سلیمانی تنها عزیز دل من نیست سردار عزیز دل همه مادران ایران است.

در این سفر پسرش هم ننه زهرا را همراهی می‌کند. چرا که مادر دلش با حاج قاسم است، حضور در مزار سردار دل‌ها گویی درد نبودنش را برای ننه زهرا کمرنگ می‌کند چرا که وقتی می‌پرسم راه طولانی اذیتت نمی‌کند؟ می‌خندد و می‌گوید: راه من را اذیت نمی‌کند بلکه اگر نروم ناراحت و دلشکسته می‌شوم چرا که قاسم سلیمانی همانند حضرت عباس(ع) در خاک عراق شهید شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟