ایجاد ۳ هزار فرصت شغلی برای مددجویان اردبیلی

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل؛ حسین دشتی، مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۳ هزار مددجوی استان امسال پس از شرکت در دوره‌های آموزشی و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه شغل مورد نظر خود را ایجاد و وارد بازار کار می‌شوند.

او گفت: ایجاد اشتغال پایدار به رفع مشکلات گسترده خانوار تحت حمایت کمک می‌کند و کار و فعالیت، موجب شکوفایی استعداد‌های نهفته مددجویان شده و تاثیربسزایی در کیفیت زندگی آن‌ها دارد.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل گفت: کمیته امداد به دنبال پایدارسازی فرصت‌های شغلی و کسب درآمد مناسب برای اقشار آسیب‌پذیر است و به هیچ عنوان پس از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی پرونده مددجویان بسته نمی‌شود و تا زمانی که آن‌ها به خودکفایی کامل برسند از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

دشتی گفت: هزار مددجو از طریق طرح «راهبری شغلی» وارد عرصه کار شده‌اند که طرح راهبری، کارآفرین محور است و مددجویان در خصوص تولید، فروش، بازاریابی و تهیه نهاده‌های تولید با کارفرمایان همکاری دارند و زیر نظر آن‌ها مشغول به کار و فعالیت می‌شوند.

او گفت: یکی از اهداف بسیار مهم در بحث «راهبران شغلی» بهره‌گیری از توان علمی و عملی کارآفرینان است که از کارآفرینان و صاحبان مشاغل خواستاریم با بهره‌گیری از ظرفیت مددجویان تحت حمایت به فعالیت‌های خود گسترش دهند.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل گفت: در این زمینه بسته‌های تشویقی مناسبی در نظر گرفته شده که به ازای هر یک از مددجویان که توسط کارفرمایان مشغول به کار شوند، ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد.

دشتی گفت: پرداخت حق بیمه مددجویان به مدت حداقل دو سال از دیگر بسته‌های تشویقی این نهاد به کارفرمایان است که در مناطق محروم، کارفرمایان می‌توانند از هر دو بسته تشویقی کمیته امداد بهره‌مند شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟