دانش‌آموزان قمی در المپیادهای کشوری ۱۱ مدال کسب کردند

به گزارش رکنا در قم، حمیدرضا شیخ الاسلام با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال تحصیلی گذشته ۱۱ دانش آموز پرتلاش قمی در مقطع متوسطه دوم و در پایه‌های دهم و یازدهم به دوره تابستانی المپیادهای علمی کشوری باشگاه دانش پژوهان جوان راه پیدا کرده‌ و موفق به کسب ۱۱  عنوان برتر شدند که در آموزش و پرورش قم بی‌سابقه و تاریخی است.

وی ادامه داد: از این تعداد دانش‌آموز، رنگ مدال ۹ تَن مشخص شده و رنگ مدال ۲ دانش‌آموز باقی‌مانده نیز به محض مشخص شدن، اطلاع رسانی خواهد شد. 

مدیرکل آموزش و پرورش قم افزود: هر ساله، باشگاه دانش پژوهان جوان وابسته به سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، با هدف ترویج و توسعه علوم مختلف در سطح کشور و شناسایی و هدایت نخبگان علمی از دوره متوسطه دوم، اقدام به برگزاری المپیادهای علمی در ۱۲ رشته می‌نماید و ۵۰۰ مدال طلا، نقره و برنز در این رشته‌ها توزیع می شود. 

 وی تصریح کرد: فرآیند المپیادهای علمی، در هفت مرحله انجام می‌پذیرد که همه مراحل به صورت متمرکز و کشوری است و در رشته‌های ریاضی، فیزیک، نجوم و اخترفیزیک، علوم زمین، جغرافیا، شیمی، زیست‌شناسی و کامپیوتر در مراحل نهایی، اعضای تیم ملی مشخص می‌شوند و به المپیاد جهانی راه می‌یابند.

شیخ الاسلام با اشاره به اعلام نتایج در المپیادهای علمی کشور گفت: مصطفی خالصی در المپیاد جغرافیا و عرشیا عبدی در المپیاد اقتصاد و مدیریت مدال طلا، محمد پارسا الهی منش در المپیاد کامپیوتر، محدثه محمدی در المپیاد جغرافیا و محمدرضا نجفی زارع در المپیاد جغرافیا مدال نقره را به‌دست آوردند.

وی ادامه داد: مصطفی قنواتی و معصومه سادات مطلبی در المپیاد اقتصاد و مدیریت مدال برنز و محسن تفک در المپیاد تفکر و کارآفرینی و زهرا نصرتی در المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی رنگ مدال هنوز اعلام نشده، را از آنِ خود کردند. 

نظری/ قم

 

آیا این خبر مفید بود؟