نگاه ما به توان نگاران بدون هیچ پیش فرضی است

به گزارش رکنا از اصفهان، علیرضا امیری مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان با تشریح تاریخچه تاسیس شرکت و بیان خدمات و مسئولیت های اجتماعی آن گفت: مسئولین ذوب آهن اصفهان از امر خطیر اطلاع رسانی و زحمات خبرنگاران مطلع بوده و آشکار است که انجام چنین رسالتی از طرف خبرنگاران  معلول در جامعه بر اهمیت و ارزش کار آن ها می افزاید.

وی گفت: نگاه ما به معلولین بدون هیچ پیش‌فرضی است وآن‌ها را نیز همچون دیگر افراد جامعه دانسته و آماده همکاری های رسانه ای متقابل با آن ها هستیم

منصور گلناری، مدیر خانه مطبوعات و مدیر باشگاه خبرنگاران توانگار استان اصفهان در زمینه فعالیت خبرنگاران معلول  گفت: در کشور ما و هر جامعه ای طبق استاندارهای جهانی بین حدود ۱۰ درصد افراد دچار معلولیت‌های مختلف هستند. بنابراین لازم است که شرایط زندگی و اشتغال مناسب برای این قشر عزیز فراهم شود. همچنین باید اماکن عمومی، سازمان های اداری و معابر شهری برای تردد آن ها مناسب سازی شود.

وی تشکیل باشگاه خبرنگاران معلول و ایجاد خبرگزاری توان‌نگار  با هدف فرهنگ سازی جامعه، مسئولین و افراد معلول را در همین راستا عنوان کرد و گفت: با شکل گیری نهادهای مذکور و برگزاری کلاس‌های آموزش روزنامه‌نگاری، خبرنگاری و نویسندگی در بین معلولان علاقه‌مند این امکان فراهم شده که خبرنگاران معلول همانند سایر خبرنگاران با حضور در جلسات خبری سطح شهر و رفتن به سازمان های مختلف به پوشش خبری برنامه‌های آن ها بپردازند.

گلناری افزود: افراد معلول به لحاظ ذهنی و فکری تفاوتی با دیگر افراد ندارند و دیدگاه مردم در مورد این عزیزان باید اصلاح شود و به‌ جای  نگاه مظلومانه و ترحم آمیز به آن ها باید از توانمندی های آن ها استفاده نموده و برای شادابی و تحرک بیشتر آن ها کوشش کرد.

وی تأکید کرد: در حال حاضر بیش از۲۰ نفر خبرنگار در باشگاه خبرنگاران معلول استان اصفهان فعالیت دارند. از این تعداد ۶ نفر ناشنوا، ۴ نفر نابینا ، ۶  نفر دچارآسیب نخاعی و ۴ نفر نیز دارای معلولیت های دیگر هستند.

گلناری به عنوان دبیر جشنواره ملی رسانه‌ای معلولان استان که در ماه جاری برگزار می شود افزود، در این جشنواره که با همکاری ذوب‌آهن اصفهان برگزار می شود، بخشی از توانمندی های رسانه‌ای خبرنگاران معلول آشکار خواهد شد.

سمیرم / فاطمه طایی 

آیا این خبر مفید بود؟