نسخه‌نویسی الکترونیکی در خراسان رضوی به بالای ۷۰ درصد رسید

به گزارش خبرنگار رکنا ، علیرضا رمزی گفت: شاخص تحقق نسخه‌نویسی الکترونیکی در استان خراسان رضوی از اول آبان تا اول آذرماه امسال از ۶۵ درصد به ۷۰ درصد رسیده است.

وی افزود: در حال حاضر در ۲۳ استان کشور از جمله خراسان رضوی، شاخص تحقق نسخه‌الکترونیکی بیش از ۷۰ درصد است و در بقیه استان‌ها این رقم به بالای ۸۰ درصد رسیده است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی ادامه داد: گسترش و نهادینه‌سازی فرآیند نسخه‌نویسی الکترونیکی، نیازمند همکاری بیشتر جامعه پزشکی است و امید است با عنایت به دستور اخیر ریاست جمهوری و با همت بلند همه همکاران، این شاخص در پایان آذرماه به درصد قابل قبولی برسد.

رمزی بیان کرد: برنامه ملی نسخه‌نویسی الکترونیکی از خردادماه ۱۳۹۹ با همکاری جامعه پزشکی در خراسان رضوی به اجرا درآمده است، در حالی که میزان نسَخ الکترونیکی تولید شده پزشکان در ابتدای اجرای برنامه مزبور در استان تنها پنج درصد بود.

وی تصریح کرد: نهادینه‌سازی و اجرای کامل نسخه‌نویسی الکترونیکی در این استان رشد خوبی داشته است، اما هنوز با برخی استان‌های کشور فاصله دارد و امیدواریم با همکاری کامل پزشکان و مراکز طرف قرارداد، این برنامه به شکل کامل اجرایی شود.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی توقف چاپ دفترچه‌های کاغذی از اردیبهشت ماه امسال و پذیرش بیمه‌شدگان در تمامی مراکز تشخیصی درمانی طرف قرارداد با کارت ملی و انجام فرایند تبادل الکترونیکی اسناد بستری در ۶۷ بیمارستان و ۱۱ مرکز جراحی محدود فعال در خراسان رضوی را از دیگر اقدامات بیمه سلامت استان در راستای الکترونیکی شدن خدمات بیمه‌ای تاکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟