راه یابی کودکان اردبیلی به مسابقه نقاشی «شهر صلح‌آمیز» ژاپن

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل ، رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: پنجمین دوره مسابقه بین‌المللی نقاشی با موضوع «شهر صلح‌آمیز» از سوی دبیرخانه ژاپنی و ایرانی سازمان شهرداران صلح با هدف آموزش صلح و افزایش سطح آگاهی کودکان از مفهوم صلح و مدارا برای پنجمین سال متمادی، برگزار می‌شود.

امیر رجبی افزود: این فراخوان برای تمامی کودکان ۶ تا ۱۵ سال است و در مرحله اول تمامی آثار ارسال شده توسط داوران ایرانی ارزیابی شده و از هر رده سنی ۵ اثر انتخاب و آثار برگزیده به تفکیک هر شهر برای دبیرخانه ژاپن ارسال شد.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل بیان کرد: آثار ونداد مجرد، سلوا جامعی، آیلین قنبری و یاسمین پاشایی از هنرجویان رشته تصویرسازی و نقاشی کودک حوزه هنری استان اردبیل با مربیگری آرام علایی به پنجمین مسابقه بین‌المللی نقاشی «شهر صلح آمیز» سال ۲۰۲۱ کشور ژاپن راه پیدا کرده است.

گفتنی است؛ در مرحله دوم داوری، آثار تمامی کشور‌ها توسط داوران بین‌المللی بررسی و نتایج در دی ماه ۱۴۰۰ از طریق وبگاه www.shahr.ir اعلام می‌شود و به برگزیدگان این مسابقه گواهی امضا شده توسط شهردار هیروشیما از سوی دبیرخانه ژاپنی سازمان شهرداران صلح اعطا خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟