احتمال افزایش شمار شهرهای زرد هرمزگان وجود دارد

به گزارش  رکنا در هرمزگان، دکتر فاطمه نوروزیان اظهار داشت: وضعیت شیوع کرونا در هرمزگان در یک روند نزولی قرار دارد اما در برخی از شهرستان ها از جمله حاجی آباد این روند در روزهای اخیر تغییر یافته و وارد موج صعودی شده است.

نوروزیان در خصوص آمار بستری های کرونا در هرمزگان گفت: با بستری شدن ۳۵ تن دیگر در شبانه روز گذشته، شمار بستری های کرونا در استان هرمزگان به ۱۱۱ نفر رسید.

وی بیان داشت: از مجموع بستری های کرونا در هرمزگان ۲۳ تن در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند که حال ۴تن از آنها وخیم گزارش شده است.

نوروزیان تصریح کرد: خوشبختانه روند فوتی های کرونا در استان در روزهای گذشته ثابت بوده و در شبانه روز قبل نیز هیچ مورد فوتی کرونا ثبت نشده و آمار فوتی ها در عدد ۲ هزار و ۴۴۲ باقی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان واکسیناسیون کرونا را از جمله مهمترین دلایل کاهش شیوع این ویروس عنوان کرد و گفت: خوشبختانه هرمزگان شرایط خوبی از نظر واکسیناسیون دارد و تاکنون ۲ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۸۵۰ نفر در استان واکسینه شدند.

نوروزیان یادآور شد: البته واکسیناسیون به تنهایی نمی تواند ایمنی کامل برابر کرونا ایجاد کند و تا بهبودی کامل شرایط و قطع چرخه انتشار ویروس، همه باید پروتکلهای بهداشتی به ویژه زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

انتهای پیام/ح

آیا این خبر مفید بود؟