پروژه نیمه‌تمام برج‌های دوقلو آزار دهنده است

به گزارش رکنا از لرستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین شاهرخی در دیدار با معاون عمرانی استانداری لرستان ضمن تبریک انتصاب معاون عمرانی استانداری لرستان مسئولیت‌ها را خدمتگزاری به مردم دانست و افزود: مدیران و مسئولین شأنی غیر از خدمت به مردم ندارند؛ البته مدیرانی که بومی استان هستند مردم انتظار بیشتری در خدمت‌رسانی از سوی آن‌ها دارند.

وی با اشاره به سند توسعه پیشران توسعه استان جهت پیگیری امور استان لرستان اظهار داشت: در این سند کلیه مسائل بر زمین‌مانده استان دیده شد است، این سند به استان ابلاغ شده است ولی بنا بود پایان آبان سال ۹۹ در استان رونمایی شود که به دلیل کرونا تاکنون رونمایی نشده است.

وی با بیان اینکه لرستانی‌ها توانمندی‌های لازم رادارند و در ۵ قاره در زمینه‌ها و عرصه‌های مختلف توانایی و دانایی لازم را برای انجام امور دارند افزود: دولت آیت‌الله رئیسی که درواقع همه منتظرش بودیم فرصتی برای جبهه انقلاب فراهم شده است، البته همه می‌دانیم مشکلات فراوان است و باید به دولت فرصت بدهیم که در یک زمان منطقی مشکلات را برطرف کند از طرفی دیگر می‌دانیم فرصتی برای آزمون و خطا نداریم.

 

نقدینگی پروژه‌ها در جای درست هزینه نشده

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: خدمات نظام اسلامی علی‌رغم مشکلات فراوان در سراسر کشور خدمات قابل‌تقدیر و در برخی عرصه‌ها شگفت‌انگیز است ولی متأسفانه محرومیت‌ها و سوء مدیریت‌ها طی این سال‌ها سبب ایجاد پروژه‌های نیمه‌تمام شده است و چنانچه نقدینگی این پروژه‌های نیمه‌تمام در جای درست هزینه می‌شد شاهد این محرومیت‌ها و انبوه پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور نبودیم و محرومیت‌ها خیلی کمتر از این بود.

وی با بیان اینکه در این‌گونه موارد و موارد مشابه متأسفانه ضعف در نظارت‌ها و بازرسی‌ها سبب محرومیت در برخی استان‌ها شده است بیان کرد: اگر اعتبارات از طریق چانه‌زنی تقسیم نمی‌شد و تقسیم نشود و به شکل و شیوه‌ای بهینه از این اعتبارات استفاده می‌شد و بازرسی‌ها در سطح ملی و استانی از مجلس شورای اسلامی تا قوه مجریه و بازرسی قوه قضاییه در این سالیان به وظیفه خود عمل می‌کردند وضعیت بهتر از این می‌شد.

 

زیرساخت‌های شهری در استان قابل‌قبول نیست

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه زیر ساخت‌های شهری در استان قابل‌قبول نیست و وضعیت خوبی ندارند گفت: شهر‌های استان و مرکز استان ورودی خوبی ندارند در همین راستا مردم انتظار دارند با یک برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و کلان بدانند چه افق‌هایی در بخش عمرانی، محرومیت‌زدایی، صنعت، کشاورزی و دام‌پروری به چه افقی نائل می‌شوند.

وی تصریح کرد: در استان لرستان یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار رأس دام وجود دارد و ۳۰۰ هزار گوسفند در استان ذبح می‌شود ولی به دلیل تعطیلی کارخانه چرم و پوست، پوست این دام‌ها به خارج استان فرستاده می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: تعطیلی کارخانه‌ها و کارگاه‌ها استان و نبود صنایع تبدیلی سبب ایجاد آسیب‌های اجتماعی شده و این آسیب‌ها جوانان را از نظام جدا می‌کند.

 

عدم توسعه متوازن لرستان را رنج می‌دهد

وی با بیان اینکه پروژه‌های نیمه‌تمام استان لرستان طی سال‌های اخیر به‌گونه‌ای هدایت نشده‌اند که به سرانجام برسند اظهار داشت: لرستان نیازمند نگاه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدتی جهت رفع مشکلات استان است و باید مشخص کنیم در پایان هر سال با کمک سرمایه‌گذاران، بانک‌ها و اعتبارات دولتی و با استفاده از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان امام راحل و بنیاد مستضعفان باید بررسی کرد که طبق برنامه‌های پیش‌بینی شده حرکت می‌کنیم و در صورتی که چنین نیست علت‌یابی کنیم و تمام همت را برای اجرای آن برنامه به کار گیریم چه تغییراتی در استان رخ می‌دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه عدم توسعه متوازن لرستان را رنج می‌دهد گفت: در استان لرستان نیازمند تحول همراه با جهش هستیم بر همین اساس دولت در تقسیم‌بندی بودجه باید به این موضوع توجه شود که لرستان با استان‌هایی که زیرساخت‌های خوبی دارند بسیار فاصله دارد و برای رسیدن به این تحول و جهش معاونت عمرانی نقش اساسی دارد.

شاهرخی گفت سفر ریاست جمهوری اسلامی باید فصل تازه‌ای از کار و تلاش، عمران و آبادی و ارتقای فرهنگی و پیشرفت اقتصادی در استان به وجود بیاورد.

این سفر ریاست جمهوری اسلامی با یاری خدا باید تحول همراه با جهش را برای استان در پی داشته باشد.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم با استفاده از اعتبارات بانک‌ها، بخش خصوصی، دولتی، ستاد اجرایی

فرمان امام (ره)، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان در کنار یکدیگر قرار بدهیم رقم خوبی برای توسعه استان هستند به‌شرط اینکه به‌درستی هدایت شوند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: گاهی پرداخت تسهیلات در استان به‌خوبی هدایت نمی‌شوند و تأثیر آن را در سفره مردم چیزی مشاهده نمی‌شود در همین راستا باید پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی را راستی آزمایی کرد.

انتقاد از پروژه نیمه‌تمام برج‌های دوقلو

وی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن انتقاد از پروژه نیمه‌تمام برج‌های دوقلو واقع در میدان کیو اظهار داشت: برخی پروژه‌های نیمه‌تمام استان از جمله برج‌های دوقلو آزاردهنده هستند، جرثقیل میدان کیو تا کی به این صورت در آسمان باشد و مردم آن را به این وضعیت ببینند که برای مردم ناراحت‌کننده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شاهرخی ضمن تأکید بر ارتباط مجموعه مدیریت استان با نمایندگان در مجلس شورای اسلامی افزود: با ارتباط و تعامل با نمایندگان مجلس به‌عنوان یک ظرفیت می‌توان با حفظ شایسته‌سالاری و عدم تبعیض در مسیر توسعه و پیشبرد کار‌های استان تأثیر داشته باشد.

 

حفظ استقلال دولت در انتخاب مدیران

وی افزود قوه مجریه ضمن حفظ استقلال خود در انتخاب مدیرانش که باید از تعهد، توانایی و دانایی لازم برخوردار باشند؛ نیازمند تعامل سازنده با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی است و این دو قوه در کنار قوه قضاییه استان با پایبندی بر شایسته‌سالاری، عدم تبعیض و مبارزه با رانت و فساد در هر شکلی برای پیشرفت استان با وحدت و انسجام عمل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به مشکلات شهرداری‌های استان عنوان کرد: با توجه به نقش معاونت عمرانی در شهرداری انتظار می‌رود که شهرداری‌ها مشکلاتشان برطرف شود و شهر‌های استان به جهت فرهنگی و زیرساختی به نقطه مطلوبی برسند و مردم به شهرداری و شورای اسلامی شهر اعتماد بیشتری پیدا کنند و با پرداخت به‌موقع عوارض در ساختن شهر مشارکت نمایند.

گلاره پروازی/لرستان

 

آیا این خبر مفید بود؟