قاچاق خاک از جزیره هرمز حقیقت ندارد

به گزارش رکنا در هرمزگان؛ علی صالحی، رئیس کل دادگستری هرمزگان در جریان بازدید از جزیره هرمز اظهار کرد: با توجه به تصاویر و اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر قاچاق خاک قیمتی جزیره هرمز، این موضوع به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان هرمزگان قرار گرفت که بر اساس بررسی های انجام شده مشخص گردید این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و شایعه بوده است.

هرمز 2

رئیس کل دادگستری هرمزگان افزود: تنها بخشی از خاک های رنگی جزیره هرمز در صنایع دستی اهالی این جزیره مورد استفاده قرار می گیرد که به نظر کارشناسان تأثیر بسزایی در میزان منابع خاک این جزیره ندارد.

صالحی همچنین با تأکید بر ضرورت حفاظت از سرمایه های ملی، ادامه داد: چنانچه هر گونه دست اندازی به معادن خاک یا دیگر ذخایر طبیعی در هر نقطه ای اثبات شود بدون تردید، برخورد قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی را در پی خواهد داشت.

هرمز

شایان ذکر است، جزیره هرمز با مساحت ۴۲ کیلومتر مربع و مختصات جغرافیایی ۲۷ درجه شمالی و۵۶ درجه شرقی در دهانه تنگه هرمز و در میان آب های خلیج فارس قرارگرفته که علاوه بر موقعیت بسیار مهم استراتژیک در طول تاریخ، با وجود معادن خاک های رنگی، کانی ها و سنگ های زیبا، به لقب موزه زمین شناسی و بهشت زمین شناسان نام گرفته است.

انتهای پیام/ح

آیا این خبر مفید بود؟