کاشت نهال، فرهنگی موثر در حفاظت از منابع طبیعی

به گزارش رکنا، مدیرکل منابع طبیعی وابخیزداری استان گلستان  در آیین نهالکاری در منطقه درازنو شهرستان کردکوی گفت: پویش نهالکاری با روحیه بسیجی مردم در محافظت از عرصه‌های طبیعی نتیجه بخش خواهد بود.

وی اظهار داشت: ۱۴ هزار بذر و ۲ هزار نهال بلوط بومی با همکاری و مشارکت حداکثری تشکل های مردمی و دستگاه های دولتی از جمله هلال احمر، منابع طبیعی، کوهنوردان، طرفداران و همیاران محیط زیست در تمام مناطق دچار حریق جنگل های درازنوی شهرستان کردکوی کاشته خواهد شد.

عبدالرحیم لطفی گفت: اجرای این پویش تا پایان فصل نهالکاری ادامه خواهد داشت تا بیش از هزار هکتار از مناطق دچار حریق شده استان احیا شود.

وی بیان کرد : در آتش سوزی شهریور ماه امسال ۲ هزار هکتار از عرصه های جنگلی دراز نو کردکوی دچار حریق شد که امیدواریم با بسیج مردمی تا پایان این پویش برای احیای این مناطق گامی برداشته شود.

لطفی افزود: هدف از این اقدام دسته جمعی ارتقاء و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از درختان و منابع طبیعی است

مدیر کل منابع طبیعی درپایان اشاره کرد :ما باید حافظ خاک، آب و منابع طبیعی به عنوان ارکان اصلی تضمین امنیت غذایی و حیات تمام جانداران باشیم و فرهنگ کاشت نهال و تقویت پوشش گیاهی باید بین مردم نهادینه گردد تا گامی مهم در صیانت و حفاظت این ثروت‌های ارزشمند باشد.

index

آیا این خبر مفید بود؟