بازگشت پروژه‌ بلاتکلیف آب‌درمانی "ساری سو" به بیت المال

به گزارش خبرگزاری رکنا در سرعین؛ علی جیرفتی افزود: در پی اعلام فسخ قرارداد پروژه طلایه‌داران از سوی شرکت توسعه گردشگری ایران و اقدامات انجام شده در دو سال گذشته، در نهایت با رای شعبه دوم دادگاه عمومی شهرستان سرعین، زمین این پروژه به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های گردشگری استان اردبیل بعد از ١٤ سال به بیت‌المال بازگشت.

وی اظهار کرد: پروژه آبدرمانی "ساری سو" موسوم به طلایه‌داران با مساحت عرصه‌ بیش از ۷۰۰۰ مترمربع واقع در مرکز شهرستان سرعین متعلق به شرکت توسعه گردشگری ایران است که از سال ۱۳۸۶ به منظور ساخت هتل و مجتمع آبدرمانی به شرکت سرمایه‌گذار تحویل شده بود.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران گفت: متاسفانه در طول این مدت علی‌رغم انقضای مدت قرارداد اولیه و همچنین انقضای الحاقیه قرارداد مذکور، شرکت سرمایه‌گذار تاکنون اقدام موثری در جهت اجرای پروژه انجام نداده است.

جیرفتی افزود: مردم، کسبه و مسئولان شهرستان سرعین بارها نارضایتی خود را نسبت به رها بودن چندین ساله این پروژه ابراز داشته‌اند و در واقع این پروژه به یک معضل اساسی برای شهرستان توریستی سرعین و استان اردبیل تبدیل شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران در توضیح اقدامات انجام شده برای تعیین تکلیف این پروژه گفت: از سال ١٣٩٧ اقدامات قانونی و حقوقی برای تعیین تکلیف و آزادسازی زمین این پروژه آغاز شد که خوشبختانه با پیگیری‌های مستمر این شرکت و همکاری مسئولان استانی و شهرستان سرعین، با تایید فسخ قرارداد از سوی مرجع قضایی، زمین این پروژه میلیاردی بعد از ١٤ سال به بیت المال باز خواهد گشت.

وی در پایان از تمامی نهادهای نظارتی، قضایی و امنیتی استان و شهرستان سرعین در جهت احیای حقوق عامه و صیانت از بیت المال قدردانی و اظهار امیدواری کرد: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، تمامی توان خود را جهت شروع مجدد عملیات اجرایی پروژه و بهره‌برداری از آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کار خواهیم بست.

 

آیا این خبر مفید بود؟