مقاومت ملت کرد در مقابل دشمنان باعث عمران و آبادانی کردستان شد

به گزارش رکنا از کردستان؛ احمد وحیدی در مراسم تکریم و معارفه استاندار کردستان گفت: مردم کردستان با خدمانی که در طول 40 سال گذشته در قبال حفظ نظام اسلامی و انقلاب انجام داده اند، وفاداری خود را ثابت کرده اند.

وی اظهار کرد: در روزهایی که انواع فشارها را به این منطقه وارد کرده و ناامنی ایجاد می کردند تا استان پیشرفت نکند، در مقابل آنان ایستادند و همین امر باعث توسعه و آبادانی کردستان شد.

وزیر کشور افزود: کسانی که خود را به دروغ خدمتگذار خلق کرد معرفی می کردند در خدمت صدام بودند و امروز نیز درخدمت صهیونیست ها هستند و همین ها در قالب گروهک های مختلف ضربات بسیاری به ملت فرهنگی کرد زدند.

وحیدی ادامه داد: ملت کردستان ملتی پر افتخار هستند و باید از شرافت، پایداری، مقاونت و دینداری آنان درس های بسیاری به مردم دیگر نقاط کشور داده شود.

وی یادآور شد: ظرفیت های بسیاری امروز در کردستان وجود دارد که بزرگترین آنها نیروی انسانی نخبه و جوان است که به بهره گیری از آنها می تواند محرومیت و عدم توسعه یافتگی را جبران کرد.

وزیر کشور بیان کرد: مرز ظرفیت خوبی برای توسعه استان است و امیدواریم هر چه سریعتر با ساماندهی آن و آغاز فعالیت مناطق ویژه تحولی را در کردستان شاهد باشیم.

 

استاندار سابق کردستان نیز در این مراسم گفت: شرایط امروز به گونه ای ایست که انتظارات مردم بسیار بالا است و مشکلات فراوانی در استان داشتیم که توانستیم بخشی از آنها رفع کردیم.

بهمن مرادنیا اظهار کرد: روزی که به کردستان آمدم به مردم گفتم به آنها دروغ نگویم و تا امروز این کار را انجام نداده و هر کاری که انجام شده حقیقتا انجام شده است.

وی افزود: قول دیگر عدم خیانت در امانت مدیریت بود که توانستم به آن نیز عمل کرده و امروز قضاوت مردم در مورد بنده نشانه این قول است.

استاندار سابق کردستان ادامه داد: روزی که به کردستان آمدم, تنها آمدم و شخصی را از دیگر استان ها به کردستان با خود نیاوردم و با تکیه بر ظرفیت نیروی انسانی استان فعالیت های توسعه ای را انجام دادم و امروز نیز به تنهایی از این استان می رود.

مرادنیا یادآور شد: زمانی که به کردستان آمدم, حساسیت های مذهبی را از این استان زدودم و فرزندان اهل سنت پست های مدیریتی بزرگی مانند دانشگاه ها, جهاد کشاورزی, فرمانداری ها و ... را به جوانان اهل سنت سپردم و نشان داد نخبگان بسیاری داریم.

وی بیان کرد: یکی دیگر از افتخارات خدمتی بنده، حفظ جایگاه قوه مجریه بود که شاید همین هم باعث ناراحتی تعدادی از نمایندگان مردم کردستان در مجلس از بنده است و اجازه انتصابات از سوی آنان داده نشد.

استاندار سابق کردستان گفت: وقتی به کردستان آمدم حدود 30 درصد از پست های مدیریتی توسط کسانی خارج از بدنه وزارت کشور اداره میشد که امروز این رقم به زیر 5 درصد رسیده و این افتخاری برای دولت در کردستان است.

 

 

استاندار جدید کردستان نیز در این مراسم گفت: از اعتماد وزیر کشور سپاسگذارم که چنین مسئولیت بزرگی را برای خدمت گذاری به مردم اصیل و پر افتخار کردستان بر عهده بنده گذاشتند.

اسماعیل زارعی کوشا اظهار کرد: مردم کردستان لایق و شایسته بزرگترین خدمات هستند و از این رو از هیچ تلاشی در راستای توسعه زیرساخت ها و آبادانی کردستان دریغ نخواهیم کرد.

وی افزود: از تلاش های چندین ساله استاندار سابق کردستان کمال قدردانی را دارم و در این سال ها زحمات بسیاری در راستای توسعه کردستان برداشته شده و ما نیز ادامه دهنده راه آنها خواهیم بود.

 

عبدالحکیمی/ کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟