در استان ۲۲۰ معدن وجود دارد

به گزارش رکنا قزوین، عزیزالله افضلی با اعلام این خبر به کالاهای صادر شده از قزوین به خارج از کشور نیز اشاره کرد و گفت: عمده محصولات صادراتی از استان شامل آهن آلات، مواد شوینده، کاشی، سرامیک و شیشه بوده که ۳۸ درصد از لحاظ وزنی نسبت به سال قبل رشد داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: امیدواریم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها مزین شده است، اقدام جدی برای رفع موانع صادراتی انجام شود تا شاهد افزایش میزان صادرات از استان باشیم.

افضلی با اشاره به ظرفیت های صنعتی استان که در صورت فعال سازی تمامی ظرفیت ها می تواند عاملی برای افزایش صادرات کالاها باشد،افزود: استان قزوین دارای سه هزار و ۵۴۰ واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری بوده و رتبه هفتم کشور را از این حیث به خود اختصاص داده است.

وی اظهار داشت: استان قزوین قطب تولید شوینده ها در کشور به شمار می رود به طوری که بیش از ۵۰ درصد شوینده های کشور در این استان تولید می شود و همچنین در تولید کاشی و سرامیک و شیشه از جایگاه ممتازی برخوردار است که بخشی از آنها به صادرات اختصاص دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۵۰ هزار تن انواع کالا از گمرک استان به ۵۸ کشور دنیا صادر شده است

 

آیا این خبر مفید بود؟