ارائه آموزش تخصصی به ۱۹360 نفر ساعت متقاضی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی لرستان

به گزارش رکنا از لرستان، رحیم بیرانوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروزه کسب‌وکارهای خانگی به‌عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب می‌شود که از جمله مزایای آن، حذف هزینه‌های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه، ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار و... است.

وی با بیان اینکه زنان در لرستان بیشتری سهم را نسبت به مردان در راه اندازی مشاغل خانگی دارند، ادامه داد: برای مبارزه با معضل بیکاری به خصوص در جوانان که می‌خواهند در آینده تشکیل خانواده داده و سکان زندگی خود را به دست گیرند یکی از بهترین راه‌های درآمد انتخاب مشاغل خانگی است. مشاغل خانگی شروع حرکت استقلال خواهی است و زنان همواره ثابت کرده‌اند که از راه‌هایی مانند قالی بافی، گلیم بافی و سایر هنرهای دستی توانسته اند کسب درآمد کنند.

بیرانوند اضافه کرد: در راستای اجرای فاز دوم این طرح در لرستان به ۱۹۳۶۰ نفر ساعت آموز تخصصی در رشته شغلی های گلیم بافی، قالی بافی، تابلو فرش، تولیدات پوشاک، چرم دوزی، تولیدات و بسته بندی عسل و ...ارائه شد.

مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی لرستان خاطر نشان کرد: بحث آموزش تخصصی متقاضیان این طرح از آن جهت است که اگر توسعه مشاغل خانگی در هر شهر و کشوری اتفاق بیفتد، اقتصاد آن کشور پویا می‌شود و وقتی در یک شهر در هر خانه‌ای کارِ تولید انجام شود عملا کسب و کار زیاد ایجاد می‌شود و شهر از لحاظ اقتصادی و اجتماعی پویا می‌شود.

بیرانوند با اشاره به اینکه اجرای این طرح افزایش توان اقتصادی خانوارها و اقشار کم‌درآمد را به همراه دارد، گفت: مشاغل خانگی ظرفیت و فضای بسیار خوبی دارد و می‌توان در این بخش با نیازسنجی و بازار سازی، نسبت به ایجاد و تثبیت اشتغال از طریق توسعه کسب‌وکارهای خانگی اقدام کرد.

گلاره پروازی/لرستان

آیا این خبر مفید بود؟