گرمی قطب تولید شیرآلات ساختمانی در کشور

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل؛ استاندار اردبیل در اولین سفر خود به شهرستان گرمی از چندین پروژه عمرانی و واحد‌های تولیدی بازدید و در جریان قابلیت و مشکلات واحد‌های تولیدی قرار گرفت.

استاندار اردبیل گفت: دولت بدنبال رفع مشکلات مردم بویژه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است و مشکلات زیرساختی واحد‌های تولیدی شهرک صنعتی شهرستان گرمی مرتفع می‌شود.

سیدحامد عاملی در حاشیه بازدید از واحد‌های تولید شیرآلات صنعتی و ساختمانی در شهرستان گرمی اظهار کرد: نگاه دولت سیزدهم حمایت از سرمایه گذاران و تولید بوده و در این ارتباط از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه برای جذب سرمایه‌گذاران تامین زیرساخت‌ها و زمین مورد نیاز ضروری است افزود: مساله آسفالت ریزی، زهکشی، زیرسازی، تامین برق واحدها، آب مورد نیاز و فنس کشی محوطه با هماهنگی شرکت شهرک‌های صنعتی و معاونت اقتصادی استانداری در آینده نزدیک اتفاق می‌افتد.

استاندار اردبیل ادامه داد: تلاش شده با ایجاد و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید و تامین زیرساخت‌های لازم در آن نیاز سرمایه‌گذاران به زمین صنعتی در استان تامین شود.

وی با بیان اینکه شهرستان گرمی به برند تولید شیرآلات ساختمانی تبدیل شده است افزود: این شهرستان قطب مهم تولید شیرآلات ساختمانی است و حدود ۵۰۰ نفر در این واحد‌ها شاغل هستند و اعطای تسهیلات لازم به این واحد‌ها پیگیری می‌شود.

عاملی همچنین از احیای شهرک گلخانه‌ای آنگوتلار که ۷۰ نفر در آن اشتغال دارند، خبر داد و گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده این شهرک که حدود ۱۰ هکتار است تا پایان سال جاری مجدداً به چرخه تولید بر می‌گردد.

وی همچنین از سرمایه گذاری بنیاد علوی در بخش‌های مختلف خبر داد و افرود: این بنیاد در حوزه‌های محرومیت زدایی، گردشگری وکشاورزی مشارکت دارد که در توسعه و رونق سد گیلارلو مشارکت جدی دارد و تکمیل کمربند این سد باید به زودی تعیین تکلیف شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟