انهدام محموله ۲۵ میلیارد ریالی کالای قاچاق در مشهد

به گزارش خبرنگار رکنا ، دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: محموله ۳۶هزار و ۱۹۰کیلوگرمی کالای قاچاق به ارزش ۲۵میلیارد و ۸۷۳ میلیون ریال امروز در مشهد منهدم شد.

محمدرضا دبیری افزود: این محموله شامل ۹کامیون در هزار و ۵۷۷ ردیف کالایی شامل اقلام خوراکی، آشامیدنی، محصولات دخانی، البسه مستعمل و دست دوم با توجه به نظر معاونت‌های غذا و دارو و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی و مدیریت حفظ نباتات جهاد کشاورزی و اداره کل دامپزشکی استان مبنی بر غیرقابل مصرف بودن کالا‌های قاچاق و تقلبی مکشوفه، منهدم شد.

وی گفت: انهدام این محموله در حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی و مسوول دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در محل سایت شماره ۲بازیافت شهرداری انجام شد.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی افزود: در ۶ماه نخست امسال ۶هزار و ۳۱میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در خراسان رضوی کشف شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۸درصد افزایش دارد.

دبیری گفت: سهم پلیس مبارزه با قاچاق و کالا و ارز از این کشفیات ۶۳درصد، گمرک ۱۹درصد، مرزبانی و سازمان صنعت، معدن و تجارت هر کدام ۹درصد بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟