موزه بین‌المللی سیار فرهنگ و صلح به سیرالئون رسید

 به گزارش خبرنگار رکنا از مشهد، محمدرضا پهلوان در این خصوص افزود: موزه بین‌المللی سیار سفیران فرهنگ و صلح که دارای مجوز رسمی از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به نام سوسن نیکذات و تنها موزه سیار کشور است که علاوه بر سفرهای داخلی به  بسیاری از کشورهای دنیا سفر کرده است و پیام صلح و دوستی را به کشورهای مختلف رسانده  و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آورده است.

رئیس گروه موزه های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: این سفر با هدف آموزش صنایع دستی به هنرمندان، مدرسان دانشگاه هنرسیرالیون، هم‌چنین برای زنان و مردان این کشور به مدت ۱۰ روز برپا می‌شود.

پهلوان تصریح کرد: در این مدت سه نفر از بانوان استاد هنرمند صنایع دستی مشهد ۳ تا ۵ کلاس و کارگاه آموزشی با هدف اشتغالزایی و کارآفرینی برگزار خواهند کرد.

رئیس گروه موزه های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با بیان این‌که نمایشگاه و کارگاه صنایع‌دستی با حضور سفیر ایران و وزیر فرهنگ سیرالئون از ۲۵ آبان‌ماه جاری افتتاح شده است، افزود: این نمایشگاه از آثار هنرمندان مشهدی شامل سفالگری، زیورآلات رودوزی و دوخت‌های سنتی و عروسک‌سازی برپا شده است.

پهلوان یادآور شد: آموزش به علاقه‌مندان صنایع دستی و رونمایی از تمبر مشترک دو کشور از دیگر برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است.

 سیرالئون از کشورهای غرب آفریقاست  که بیش از ۷ میلیون  نفر جمعیت دارد و دارای  کوهستان، منابع و معادن فراوانی است و‌ از  آب و هوای گرم و استوایی برخوردار است ، این کشور حدود ۵۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

 ۷۷ درصد مردم این کشور مسلمان هستند که علاوه بر زبان انگلیسی با زبان محلی خود نیز تکلم می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟