آیین تکریم و معارفه روسای دانشگاه های آزاد اسلامی

به گزارش خبرنگار رکنا  از ایلام؛ محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ، روز پنج شنبه در آیین تکریم و معارفه روسای دانشگاه های آزاد اسلامی استان ایلام گفت: متاسفانه در ایلام در زمینه آموزش به میزان نصف سایر استان ها هزینه می شود که این مساله در آینده در آسیب‌ها و مسائل اجتماعی دیده خواهد شد.

وی افزود: این دانشگاه با شرایط سخت اقتصادی در نتیجه غفلت طولانی سال های گذشته روبرو بود و به بحران اقتصادی منجر شد که با اقدامات صورت گرفته از این وضعیت خارج شده ایم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با ذکر اینکه نرخ جمعیت دانش آموزان رشته فنی حرفه ای در ایلام پایین و گرایش به رشته تجربی بالاست، گفت: بیشتر دانش آموزان پسر به سمت رشته های فنی گرایش نداشته در حالیکه در سایر استان ها ۲ برابر دانش آموزان رشته تجربی در فنی و کار و دانش تحصیل می کنند.

وی با بیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای نقش مهمی در تامین نیروی کار آینده‌ خواهد شد، ادامه داد: باید در دانشگاه ها، آموزش و پرورش و کانون‌های فرهنگی نگاهی متفاوت باشد و به مساله آموزش توجه بیشتری شود.

طهرانچی با ابراز امیدواری از اینکه دانشگاه آزاد اسلامی محور توسعه قرار بگیرد افزود: یکی از برنامه های آینده این دانشگاه ایجاد هنرستان‌های سما است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در  دانشگاه‌های استان ایلام نیز در این آیین گفت: ایلام امروزاستانی ژئوپلیتیک و جغرافیایی می باشد که تمام عناصر طبیعی و تمدنی در آن یکجا جمع شده است. شاید اگر بررسی شود نقطه ای در کشور وجود نداشته باشد که این اجتماع منابع، ابزار و امکانات تاثیرگذار در آن وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین غیاثی افزود: ایلام اگر بهره بردار شود می تواند نقطه ژئوپلیتیک طبیعی و برخوردار هم از نظر منابع و هم برای توسعه و بهره برداری از بعد مادی و توسعه در کشور بدرخشد و پایلوتی شود که بتواند کشور را از خودش هم برخودار کند اما متاسفانه این مهم در این استان نادیده گرفته شده است.

وی اضافه کرد: استان از بعد فرهنگی خاستگاه فرهنگ، زبان، نوشتار و ارزش های فرهنگی مطلوب در ایران است و اینجا جا دارد ما به تعبیر قران به این منابع طبیعی و خدادای نگاه و به فرهنگ ها و ارزش های مرتبط به این مهم توجه کنیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام ادامه داد: در دانشگاه ازاد استان اندیشمندان گرانقدری و محققانی قابل توجهی در این عرصه وجود دارد که می توان با ایجاد یک امایش، بستر علمی و طبیعی را در اختیار ریاست این دانشگاه قرار داده شود تا این موضوع مهم مورد بهره برداری قرار گیرد.

ایلام، کوثر موسوی 

 

آیا این خبر مفید بود؟