تعمیر و بازسازی ۳۵ هزار واحد سیل‌زده لرستان

به گزارش رکنا از لرستان، مسعود رضایی در جلسه ای که باحضور «طاهری» مدیر امور شعب بانک ملی استان در محل اداره کل بنیادمسکن انقلاب اسلامی برگزار شد بر همکاری و تعامل مضاعف بانک‌های لرستان در راستای اجرای پروژه‌های  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تاکید کرد و افزود: وقوع سیل فروردین ماه ۱۳۹۸ در لرستان را فرصتی ارزشمند در راستای نوسازی واحدهای فرسوده روستایی استان دانست و تصریح کرد: ۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و اعتبار در حوزه کاری بنیادمسکن انقلاب اسلامی هزینه شد.

وی با بیان اینکه در سیل ویرانگر سال ۱۳۹۸ در لرستان ۱۳ هزار واحد احداث و بیش از ۲۱ هزار واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل تعمیر شد، تصریح کرد: بیش از ۴۸۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان لرستان پرداخت شد.

رضایی افزود: همزمان با احداث و تعمیر واحدهای مسکونی سیل‌زده بیش از ۷ هزار واحد مسکونی از سهمیه مقاوم‌سازی مسکن روستایی بهسازی شد و ۲ هزار واحد مسکن ویژه محرومین در لرستان به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل بنیادمسکن لرستان گفت: تجارب ارزشمند و عملکرد مثبت این نهاد انقلابی در بازسازی واحدهای زلزله‌زده استان کرمانشاه و مناطق سیل‌زده لرستان موجب شد، بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان در راستای یاری به مردم زلزله زده خوزستان بعنوان استان معین در این مناطق انتخاب شود.

رضایی اقدامات ارزشمند در حوزه بازسازی و بهسازی مسکن روستایی در استان را متاثر از همکاری ارزنده و تعامل موثر بانک‌های عامل استان دانست و تصریح کرد: در روند بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان با احتساب کمک‌های بلاعوض و معیشتی بیش از ۵۴ هزار پرونده تسهیلاتی تشکیل شد.

مدیر امور شعب بانک ملی لرستان نیز اقدامات صورت گرفته درخصوص بازسازی و بهسازی واحدهای مسکن روستایی در استان را ارزشمند و قابل تقدیر دانست و تصریح کرد: بانک‌های عامل استان از تمام ظرفیت‌های قانونی خود برای همکاری و تعامل هرچه بهتر با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان در راستای مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی استان استفاده خواهد کرد.

گلاره پروازی/لرستان

آیا این خبر مفید بود؟