مچ‌گیری و برخورد سلبی در ذات ستاد امر به معروف نیست

به گزارش رکنا از کردستان_ مریوان؛ محمود الله‌مرادی ظهر امروز در نشست شوراهای امر به معروف و نهی از منکر مساجد و گروه‌های مطالبه‌گری مریوان اظهار داشت: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اجرایی شود تمامی مشکلات جامعه برچیده شده و ارزش‌ها رونق می‌گیرد.

وی عنوان کرد: شعار جمهوری اسلامی ایران، استقلای و آزادی بود، استقلال به معنای مستقل بودن و روی پای خود ایستادن است و آزادی سوای آزادی قبل انقلاب است که عده‌ای هنوز هم به دنبال آن هستند.

وی خاطرنشان کرد: هیچ کاری در هیچ کشوری به نتیجه نمی‌رسد مگر اینکه مردم در سرنوشت آن کشور دخیل باشند و در قرآن هم آمده هست که سرنوشت هیچ قومی رقم نمی‌خورد مگر اینکه آن قوم خود بخواهند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان همچنین تصریح کرد: ما هم باید تلاش کنیم با کنار گذاشتن انحرافات، به اصل و ریشه انقلاب برگردیم چرا که شعار ما همان شعار قرآن است.

الله‌مرادی ادامه داد: وعده انقلاب این بود که مستضعفین حاکمان انقلاب باشند اما عده‌ای فرصت‌طلب در شرایطی که کشور درگیر جنگ بود و همه ملت حتی بانوان نیز در آن دخیل بودند، از همین شرایط سوءاستفاده کردند، جیب خود را پر کردند و مستضعفین را زیر چکمه‌های خود له کردند.

وی عنوان کرد: ثروت برخی از مسوولان در دوره‌های گذشته معادل ثروت میلیون‌ها نفر در کشور است و این با شعار امام و انقلاب و رهبری منافات دارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اذعان داشت: سال‌های متمادی است که رهبر معظم انقلاب در بحث اشرافیگری هشدار می‌دهند اما ما فقط تاسف می‌خوریم و هیچ حرکتی نمی‌کنیم در حالیکه باید پشت سر رهبری حرکت کنیم و دست و ریشه این افراد را قطع کنیم.

وی عنوان کرد: جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی، جایگاه بیدارکردن و بیدارشدن است و ما باید وارد صحنه‌ای شویم که همه کارهای زشت و ناهنجاری‌ها را تذکر دهیم.

الله‌مرادی یادآوری کرد: برخی مسوولان در پشت میز، خدا و مسوولیت خود را فراموش می‌کنند و با پیگیری کارهای شخصی، کار ارباب رجوع را بی‌جواب می‌گذارند که این نیازمند تذکر و بازخواست است.

وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم تمامی جامعه خود را آمر به معروف و ناهی از منکر بدانند ضمن اینکه نباید جایگاه آن را با مچ‌گیری، تحقیر و تضعیف اشتباه بگیرند.

الله‌مرادی یادآور شد: برخوردهای سلبی و بازداشت در ذات ستاد امر به معروف و نهی از منکر و آمران به معروف و ناهیان از منکر نیست بلکه وظیفه ما دوستی با مردم، دست‌گیری و هدایت و مانع از افتادن آنها از لبه پرتگاه‌ها است.

 

عبدالحکیمی/ کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟