متلاشی شدن باند زورگیری در خیابان هاشمیه مشهد

به گزارش خبرنگار رکنا ، جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: با انتشار فیلم‌های سرقت باند مخوف "گربه سیاه" در فضای مجازی که شامل زورگیری‌های خیابانی و گوشی‌قاپی در  خیابان هاشمیه مشهد است،  تحقیقات پلیس در این باره آغاز شد.

سرتیپ دوم ابراهیم قربان زاده افزود: با تحقیقات صورت گرفته مشخص شد جوان ۱۸ ساله معروف به "گربه سیاه" ۲۰ روز بعد از آخرین دستگیری به طور موقت از زندان آزاد شده و دوباره به ارتکاب جرم روی آورده است.

وی خاطرنشان کرد: با ردزنی‌های پلیسی، متهم و همدست ۱۹ ساله اش  در بولوار ۲۲ بهمن منطقه خواجه ربیع مشهد شناسایی و دستگیر شدند و با اعترافات آنها ، مالخر همدستشان نیز دستگیر شد.

وی گفت: "گربه سیاه" سرکرده باند در بازجویی‌ها اعتراف کرد بیش از ۲۰۰ گوشی سرقتی را به جوان ۲۵ ساله مالخر فروخته است و مالخر سابقه دار نیز اعتراف کرد که بیش از ۳ هزار دستگاه گوشی سرقتی از باند‌های مختلف شهر خریداری کرده است.

سردار ابراهیم قربان زاده اضافه کرد: مالخر این باند نبض قیمت گوشی‌های سرقتی را نیز در دست داشت و با آن سوی مرز برای فروش گوشی‌های مسروقه در ارتباط بود.

وی با بیان این که اعضای این باند ۱۸، ۱۹ و ۲۵ ساله هستند، به حساب مالی مالخر نیز اشاره کرد و افزود: او با خرید و فروش گوشی‌های سرقتی یک منزل خریده و ۵۰۰ میلیون تومان وجه نقد نیز در حساب بانکی او با دستور قضایی مسدود شده است.

به گفته جانشین رئیس پلیس خراسان رضوی، تحقیقات گسترده در این باره ادامه دارد و تا کنون ۸۷ نفر از مال باختگان در این پرونده شناسایی شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟