فاز نخست کارخانه شیر خشک بروجرد در آستانه افتتاح

به گزارش رکنا از لرستان، راعی مدیربرنامه‌ریزی شستا، عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی و احمد گودرزیان فرماندار بروجرد، از کارخانه شیرخشک بروجرد از شرکت‌های تابعه هلدینگ صنایع عمومی تامین بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند اجرایی و پیشرفت این پروژه قرار گرفتند.

راعی با بیان اینکه شستا در راستای اجرای سیاست‌های حمایتی خود در حوزه پدافند غیرعامل، اقدام به تکمیل زنجیره لبنی و سلامت، به عنوان محصولات استراتژیک سلامت کرده‌ است افزود:پروژه مهم تولید شیر خشک را می‌توان بستر مناسبی، برای توجیه اقتصادی واحدهای دامپروری در حال احداث صنایع عمومی تامین در نقاط مختلف کشور دانست و همچنین این پروژه در کنار دیگر ظرفیت‌های شهرستان بروجرد می‌تواند زمینه تحول در حوزه اشتغال و اقتصاد در شهرستان را فراهم کند.

وی در این بازدید با اشاره به پیشرفت ۹۹ درصدی پروژه گفت:این پروژه پس از ۳۰ سال راکد بودن با همت و سرمایه گذاری هلدینگ صنالیع عمومی تامین احداث شد و امروز شاهد هستیم که به معنای حقیقی کلمه اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا کرده است.

راعی، با تاکید بر هدف‌گذاری تولید یک میلیون تن شیر و ایجاد امنیت غذایی در کشور، بیان داشت:شستا در راستای سیاست‌های محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال پایدار، اقدام به احداث پروژه‌های مختلفی در حوزه دامداری با اولویت مناطق محروم نموده‌است.

شایسته ذکر است؛ هدف از ایجاد این کارخانه راه اندازی خطوط تولید شیرخشک، خامه و کره و تکمیل زنجیره تامین هلدینگ صنایع عمومی می‌باشد.

گلاره پروازی/لرستان

آیا این خبر مفید بود؟