شبکه های اجتماعی از پدیده های شاخصی است

به گزارش رکنا قزوین ،سرهنگ رضا اسماعیل پور در اولین نشست کارگروه پیشگیری از جرایم فضای مجازی  در سالن جلسات دادسرای قزوین برگزار شد افزود: مخاطرات و تهدیدهای فضای مجازی شاید برای خانواده ها بیشترین چالش را ایجاد کرده اما به دلیل قابلیت های فراوانی که دارد نمی توان آن را نادیده گرفت بلکه باید با یک سری اقدامات پیشگیرانه از این فضا استفاده مطلوب و کم هزینه ای داشته باشیم.

سرهنگ اسماعیل پور تصریح کرد: گسترش استفاده از فضای مجازی علل گوناگونی دارد اما شیوع کرونا و تعطیلی کسب و کارها موجب شد اقبال  گروهها مختلف و کسبه نیز از آن بیشتر شود.

رئیس پلیس نظارت بر  اماکن عمومی نیروی انتظامی استان قزوین یادآورشد: بیشتر افرادی که مجوز کسب و کار دارند در کنار اقدام حقیقی خود در فعالیت مجازی هم فعال هستند اما تعداد کمی هم به صورت غیر قانونی در فضای مجازی هستند که استفاده از تصاویر نامتعارف در برخی فروشگاههای پوشاک و آرایشگری ها دیده شده که بایستی با آن برخورد کنیم.

سرهنگ اسماعیل پور تصریح کرد: برای فعالیت اینترنت گاهی بستر بومی مناسبی نداریم لذا متخلفان از بستر غیربومی بهره می گیرند و مسائل شرعی نیز در آن رعایت نمی شود.

وی اظهارداشت: به نظر می رسد به دلیل داشتن خلاء قانونی شاهد افزایش تهدید فضای مجازی هستیم که نمایندگان می توانند در اصلاح قوانین اقدام کنند.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی استان قزوین بیان کرد: ضعف در سیاست گذاری ها موجب شده دنبال محدودیت و مقابله قهری باشیم که در بسیاری از مواقع جواب نمی دهد زیرا روش های نوین مانند استفاده از فیلتر شکن این محدودیت ها را خنثی می کند لذا بهتر است در کنار فرهنگ سازی از شیوه های علمی بهتری استفاده کنیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟