تفحص و شناسایی1300 شهید مفقود الاثر در نوار مرزی و خاک عراق در حال انجام است

به گزارش رکنا از کردستان؛ سردار داوود مهاجر ظهر امروز در حاشیه مراسم استقبال از ورود پیکر مطهر شهیده فاطمه اسدی به مرکز استان کردستان با اشاره به اینکه پیکر این بانوی کُرد پس از 37 سال تفحص وبه آغوش خانواده‌اش بازگشت، اظهار داشت: برگزاری مراسم تشییع این شهیده در نقاط مختلف کشور بیانگر آن بوده که همه ایرانیان فارغ از هرگونه مذهب و نژادی ادامه‌دهنده راه پرافتخار شهدا و برای شهداحرمت خاصی قائل‌اند.

وی با بیان اینکه تفحص پیکر مطهر شهیده فاطمه اسدی در کشور موجب ایجاد موج گسترده فرهنگی شد، گفت:براساس فرموده رهبر معظم انقلابپس از دوران دفاع مقدس،تفحص شهدا و کاروان‌های راهیان نورموجب حفظ ارتباط بین مردم و دوران دفاع مقدس شد.

فرمانده قرارگاه تاکتیکی کمیته جستجوی مفقودین در محور شمال غرب کشور با بیان اینکه مردم ایران و کردستانی‌های غیور همواره حافظ خون شهدا هستند، تصریح کرد:گروهک‌های ضدانقلاب همچنان در بین مردم منفور و هیچ جایگاهی نداشته و جنایت‌های وحشیانه آنان فراموش‌نشدنی است.

وی با یادآوری اینکه برخوردهای ضدانسانی و ضداخلاقی گروهک‌های ضدانقلاب در مقابل با شهیده اسدی جنایتی نابخشودنی است، اظهار کرد: همه ایرانیان این اقدامات را محکوم کرده و تا آخرین قطره خون در برابر زیاده‌خواهی‌های آنان ایستاده‌ایم.

سردار مهاجر با اعلام اینکه همچنانیک هزار شهید مربوط به دوران دفاع مقدس و 300شهید مهاجر و انصار که توسط گروهک‌های ضدانقلاب به شهادت رسیده‌اند، در کشورمفقودالاثر هستند، یادآور شد: هم‌اکنون جست‌وجو و تلاش برای تفحص این عزیزان درنوار مرزی مشترک و داخل خاک عراق و کشور با قوت در حال انجام است.

فرمانده قرارگاه تاکتیکی کمیته جستجوی مفقودین در محور شمال غرب کشوربا بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های ما معطوف به مردم یاری است، عنوان کرد:برای ادامه کار تفحص شهدا تعامل و همکاری با مردم سطح کشور و مردم عراق جزو برنامه‌هایمان است. 

عبدالحکیمی/ کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟