سریال «سنجرخان» نماد و پیام دار رشادت‌ و شجاعت مردم استان کردستان است

به گزارش رکنا از کردستان؛ سردار علی آزادی ظهر امروزبه همراه جمعی از فرماندهان و مسئولان در سر صحنه ساخت فیلم "سنجر خان" حاضر و ضمن دیدار با کارگردان و سایر عوامل تهیه فیلم، از نزدیک در جریان روند فیلمبرداری قرار گرفت.

وی گفت: امروز در خدمت عزیزانی هستیم که یک فیلم تاریخی می‌سازند که این فیلم حاوی رشادت‌ها و شجاعت مردم ایران به ویژه در منطقه کردستان به رهبری سنجرخان این دلاور کُرد است.

فرمانده انتظامی استان کردستان خاطرنشان کرد: در زمان جنگ جهانی سنجر جان روس ها را تا منطقه رودبار و منجیل عقب راند و تحویل میرزا کوچک خان دادند.

وی تصریح کرد: این فیلم واقعا بیانگر این است که هرفرد ایرانی به بودن خود افتخار کند و هم به عزت اسلامی و عزت ملی و دلاورمردی مردم کردستان ارج بنهد و ارزش قائل بشود که در کشوری زندگی می‌کند که هیچ وقت زیر بار ظلم نمی‌رود.

سردار آزادی بیان کرد: دلیل حضور بنده، تقدیر و تشکر از کلیه دست‌اندرکاران بوده که در ساخت این فیلم تاریخی مشارکت کرده تا با پخش آن، مردم از این اقدام پسندیده استفاده کنند.

فرمانده انتظامی استان کردستان امنیت را زیر بنای تمامی اقدامات دانست و اظهارکرد: در راستای انجام رسالت کاری با تمام توان در خدمت شهروندان هستیم و از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.

محمد حسین لطیفی، کارگردان فیلم تاریخی سنجر خان نیز با تقدیر و تشکر از اقدامات انتظامی در راستای آرامش و امنیت شهروندان گفت: نزدیک به 3 سال است درگیر این پروژه هستمو یک واقعیت اینکه سنجرخان وزیری در سرحدات کردستان در زمان جنگ جهانی به خاطر آب و خاک می‌جنگید.

وی از کردستان به پاره تن ایران یاد کرد و گفت: امیدوارم بتوانیم با ساخت این فیلم دَین خود رابه مردم کردستان ادا کنیم.

کارگردان فیلم سنجرخان تصریح کرد: هدفمان از ساخت این فیلم این بوده کهمردم سایر نقاط کشور نیز این قهرمان ملی را بشاسند و یک کار با ارزش برای مردم باشد. 

 

عبدالحکیمی/ کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟