چهار داور جشنواره ملی رسانه‌ای ابوذر یزد را قضاوت می کنند

به گزارش رکنا؛جشنواره یادشده از سوی  بسیج رسانه برگزار می شود.

احمد پهلوانیان در جمع خبرنگاران  افزود: داوران طبق مقررات بر اساس اهداف جشنواره با دقت نسبت به بررسی آثار و معرفی برترین‌ها برای تجلیل وظایف تعریف شده را به نحو مناسب انجام می‌دهند.

وی با قدردانی از همکاری تمامی فعالان رسانه در بخش‌های مختلف با عوامل برگزاری جشنواره ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره بعد از بررسی‌های اولیه در اختیار کمیته داوران گذاشته می‌شود. 

وی  برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر را اقدامی مناسب برای پویایی جامعه مذهبی یزد ذکر کرد و گفت: اصحاب رسانه از جمله اقشار موثر در توسعه فرهنگی و اجتماعی هر جامعه هستند که در حقیقت نقش پیش‌برنده به عهده دارند.

پهلوانیان با بیان اینکه تقویت کمی و کیفی فعالیت رسانه‌ای می‌تواند بیش از پیش زمینه ارتقای سطح فرهنگی هر جامعه را ایجاد کند، بیان کرد: به موقع استفاده کردن از ظرفیت رسانه ها از جمله مسایل حایز اهمیت در این خصوص است که باید بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.

رییس کمیته داوران جشنواره ابوذر، حمایت از اصحاب رسانه را مهم ذکر کرد و گفت: با حمایت از این قشر می‌توان به پوشش بهتر اخبار و موفقیت آنها در این زمینه کمک کرد و برگزاری رویدادهای فرهنگی نظیر جشنواره ابوذر از این قبیل اقدام‌هاست.

پهلوانیان خاط‌رنشان کرد: تلاش برای حرفه‌ای‌تر شدن رسانه‌ها از یک سو و دیده شدن آنها از سوی دیگر عاملی تأثیرگذار در تقویت حوزه رسانه‌ای استان یزد است که باید با فراگیری مناسب برنامه‌ریزی و اجرایی شود.

همچنین مدیر روابط‌ عمومی نخستین جشنواره رسانه‌ای ابوذر یزد ۱۷ آبان‌ماه جاری از تمدید یک هفته‌ای ارسال آثار خبرداد و گفته بود که متقاضیان می‌توانند آثار خود را تا ۲۲ آبان‌ماه جاری به دبیرخانه ارسال کنند.

امیرعباس حیران در گفت و گو با خبرنگاران دلیل تمدید زمان را استقبال و درخواست اصحاب رسانه ذکر کرد و افزود: تاکنون ۷۰ اثر به دبیرخانه واصل شد و هر نفر می‌توانند در سه محور و  در هر محور یک اثر ارسال کنند.

همچنین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد ۱۷ شهریورماه سال ۱۴۰۰ گفته بود: هم‌اکنون ۲۰۷ رسانه در بخش‌های مختلف استان دارای مجوز است و ارتقای کیفیت آنها برای تولید محتوا ضروری است.

مجید جوادیان‌زاده در آیین افتتاح کانون بسیج رسانه شهرستان یزد افزود: هرچند از لحاظ تعداد رسانه نسبت به جمعیت( یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر) جایگاه استان در کشور نسبتا خوب است ولی باید برای ارتقای کیفیت آنها بیش از گذشته اقدام شود.

یزد/سمیه گلابگیریان

آیا این خبر مفید بود؟