کارگاه آموزش ارتقای فرهنگ ترافیک توسط شهرداری قزوین برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزایر رکنا قزوین، پیمان پیرمرادی، مدیرکل دفتر فنی استانداری قزوین در جلسه هماهنگی برگزاری این کارگاه که با حضور نمایندگان نهادها و سازمان‌های مرتبط در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری تشکیل شد، با بیان ضرورت ارتقای فرهنگ نظم و ایمنی ترافیک، خواستار همکاری جدی دستگاه‌های مرتبط با شهرداری قزوین در برپایی کارگاه آموزشی مذکور شد.

وی افزود: آموزش از مهمترین روش‌های ارتقای فرهنگ ترافیک در جامعه است و باید از همه ابزارها و ظرفیت‌ها برای انجام آن استفاده کرد.

شیما زرآبادی‌پور، سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین نیز بی‌دقتی و رعایت نکردن قوانین ترافیکی را عامل تصادفات شهری دانست و از نهادها و سازمان‌هایی که مستقیم و غیرمستقیم می‌توانند در آموزش فرهنگ نظم و ایمنی ترافیک نقش داشته باشند، خواست برای افزایش آگاهی شهروندان در این حوزه همکاری کنند.

وی با اشاره به افزایش آمار نگران‌کننده سوانح ترافیکی کودکان در سال‌های اخیر، افزود: استفاده از لباس‌های تیره‌رنگ در شب، مهمترین دلیل تصادفات عابران پیاده در چند سال گذشته در شهر قزوین است.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: با آموزش قواعد و مقررات صحیح ترافیکی یا به تعبیری ارتقای فرهنگ نظم و ایمنی ترافیک می‌توان از بروز تصادفات و تلفات ناشی از آن جلوگیری کرد.

شایان ذکر است؛ در این جلسه، نمایندگانی از پلیس راهور، آموزش و پرورش، مرکز فوریت‌های پزشکی، جمعیت هلال‌احمر و صدا و سیما حضور داشتند که به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه آموزش مسائل ترافیکی و ارائه راهکارهای مد نظر پرداختند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟