پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامّتان» در کانون‌های مساجد برگزار می شود

به گزارش رکنا از لرستان، محمد ابدالی پور، ظهر امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامّتان خبر داد و گفت: این دوره از مسابقات در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت تقلیدی، مفاهیم، اذان، قرائت ترتیل، حفظ کل، حفظ جزء ۳۰، مکبری، قرائت نماز و استعدادیابی برگزار می شود.

وی با اشاره به شرکت گروه‌های سنی زیر ۷ سال، ۷ تا ۱۶ سال و ۱۶ تا ۳۰ سال در این دوره از مسابقات قرآنی افزود: مسابقان قرآنی مدهامتان به سه صورت حضوری، مجازی و ارسال فایل برگزار می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان خاطرنشان کرد: از اهداف برگزاری دوره مسابقات قرآنی «مدهامّتان» نهادینه سازی فرهنگ دینی و قرآنی در جامعه، ترویج معارف قرآنی، توجه به مساجد به‌عنوان پایگاه‌های قرآنی است.

ابدالی پور با بیان اینکه تحکیم پیوند مسجد، قرآن و مردم از دیگر اهداف برگزاری این دوره از مسابقات قرآنی است، عنوان کرد: در برگزار مسابقات قرآنی تلاش می شود که استعدادهای مردمی شناسایی و برای تقویت این استعدادها اقدام شود.

وی با اشاره به این سری از مسابقات در بخش های کانونی، شهرستانی و استانی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: 30 آذرماه آخرین مهلت نام نویسی و ارسال آثار در این دوره از مسابقات قرآنی است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان تصریح کرد: افرادی که رتبه اول تا سوم مسابقات مدهامتان دوره گذشته(سیزدهم و چهاردهم) را کسب کرده‌اند و یا در مسابقات سازمان اوقاف در دو دوره گذشته رتبه اول تا پنجم ملی و بین‌المللی را کسب کرده‌اند نمی‌توانند در این مسابقات شرکت کنند.

ابدالی‌پور یادآور شد: علاقمندان برای شرکت در پانزدهمین دوره از مسابقات قرآنی مدهامّتان به سامانه بچه‌های مسجد به نشانی achehayemasjed.ir مراجعه کنند.

گلاره پروازی/لرستان

آیا این خبر مفید بود؟