پُر کردن بیش از ۳۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در مشهد

به گزارش خبرنگار رکنا ، محمد برزویی گفت: در هفت ماهه اول امسال و در محدوده تحت پوشش امور (شهرستان‌های مشهد، چناران، گلبهار، طرقبه- شاندیز و فریمان) چاه‌های غیر مجاز پر و مسلوب المنفعه شد.

وی افزود: از تعداد ۳۲۹ حلقه چاه غیرمجاز مذکور، تعداد ۹۹ حلقه چاه غیرمجاز عمیق (تا عمق ۱۵۰ متر و دبی‌هایی تا ۸ لیتر بر ثانیه) و تعداد ۲۳۰ حلقه چاه غیرمجاز نیز نیمه عمیق با (دبی‌هایی تا ۱۵ لیتر بر ثانیه) بوده اند.

مدیر امور منابع آب مشهد ادامه داد: این اقدامات موجب جلوگیری از برداشت غیرمجاز آب سالانه به میزان حدود یازده ۱۱ میلیون مترمکعب شده است، همچنین در هفت ماهه اول سال ۱۴۰۰ این امور با همکاری نیروی انتظامی تعداد ۱۲ دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد شناسایی و توقیف شده است.

برزویی بیان کرد: در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی و برخورد با متخلفین منابع آبی، همکاران امور منابع آب مشهد و گروه‌های گشت و بازرسی با همکاری نیروی انتظامی، پس از طی شدن مراحل قانونی و اخذ دستور دادستانی، اقدام به پر و مسلوب المنفعه کردن شش حلقه چاه غیر مجاز کردند.

وی افزود: این چاه‌ها با دبی‌هایی تا ۱۲ لیتر برثانیه در اراضی قازقان مشهد بوده که این اقدامات موجب جلوگیری از برداشت آب غیر مجاز به میزان بیش از ۳۵۰ هزار متر مکعب در سال شده است.

آیا این خبر مفید بود؟