بیکاری ۶۹فرزند شهید زیبنده هرمزگان نیست

به گزارش رکنا در هرمزگان؛ مهدی دوستی شنبه شب در نخستین نشست کارگروه رفع موانع اشتغال ایثارگران با تاکید بر رفع مشکلات بیکاری فرزندان شاهد و ایثارگران در استان، گفت: معیار سنجش مدیران انقلابی، میزان عمل به شاخص های انقلاب به ویژه تکریم خانواده های شهدا و ایثارگران است.

وی ادامه داد: هر یک از دستگاه های اجرایی و بنگاه های اقتصادی که به موجب قانون، موضوع استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر و تبدیل وضعیت آنان را پیگیری نکند، علیه مدیر و دستگاه خاطی اقدام قانونی صورت خواهد گرفت.

 استاندار هرمزگان خطاب به مدیران حاضر در این نشست گفت: همانگونه که دغدغه فرزندان خود را دارید باید دغدغه کشور، مردم و خانواده شهدا را داشته باشید و به میزان خدماتی که به دستگاه های اجرایی و صنایع داده می شود بر اساس میزان تکریم خانواده شهدا و ایثارگران خواهد بود.

بر اساس مصوبه این نشست، مقرر شد بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان سهم هر یک از صنایع را با اولویت جذب ۶۹ فرزند شهید مشخص کند.

همچنین مقرر شد بنیاد شهید هرمزگان  برنامه زمان بندی را برای آموزش ۲۳۹ نفر از خانواده های معظم شاهد و ایثارگر استان که فاقد مهارت هستند، بر اساس امکانات دستگاه های متولی اعلام کند.

با دستور استاندار هرمزگان، معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری نیز مکلف شد، اقدامات لازم را در خصوص جذب سهمیه استخدامی خانواده های شاهد و ایثارگر انجام دهد.

بر اساس مصوبه دیگر نشست امروز، سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان نیز مکلف شد آمار تفکیکی مدارک و پرونده های دارای نقص که برای تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران معطل  مانده است را به بنیاد شهید اعلام کند و بنیاد شهید هرمزگان با پشتیبانی معاونت توسعه مدیریت استانداری پیگیری لازم را به منظور تکمیل مدارک و پرونده های ایثارگران انجام دهد.

انتهای پیام/ح

 
آیا این خبر مفید بود؟