ظرفیت تولید صدر فولاد توسعه می‌یابد

به گزارش رکنا از لرستان، مهرداد ویسکرمی با اشاره به این‌که به ما قول دادند تا دی‌ماه بحث تولید آزمایشی شرکت صدرفولاد آغاز شود، عنوان کرد: بنا شده اول میلگرد ۱۲ و ۱۸ بزنند، اما چیزی که ما به آن دل بستیم توسعه شرکت است که زمینه‌های آن وجود دارد و قرار است ظرف چند سال تا چهار و نیم میلیون تن ذوب توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به این‌که برخی از تجهیزات در شرکت موجود است، افزود: اصل اشتغال صدرفولاد در ذوب است و طبق برآوردی که انجام شده در تمام مراحل ساخت دو تا سه هزار نفر اشتغال مستقیم دارد.

 نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که احتمالا تا آذرماه نهایتا دی‌ماه کار راه‌اندازی شرکت انجام شود، بیان کرد: در صورت راه‌اندازی ابتدا کسانی‌که قبلاً در شرکت کار می‌کردند جذب می‌شوند و بعد از آن در صورت نیاز استخدام داریم، امید ما به توسعه کار است که اشتغال خوبی دارد و در صورت انجام آن حتی می‌توانیم قطب تولید فولاد کشور باشیم.

ویسکرمی تصریح کرد: با تلاش‌ها وپیگیری‌های انجام شده در بحث شرکت فولاد شهرک صنعتی شماره دو زمینی از منابع طبیعی واگذار کردند که آن هم قصد توسعه دارند و می‌خواهند به سمت ذوب بروند که ظرفیت ۵۰۰ نفر اشتغال را دارد.

وی ادامه داد: می‌گویند زمینی که در اختیار آن‌هاست کم است و شرکت شهرک‌های صنعتی میزان آن‌را مناسب می‌داند که مهلت دادیم طبق نقشه‌هایی که هست اعلام کنند که اگر زمین کم است که در این صورت با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان چند قطعه زمین دیگر آنجا هست که صحبت کنیم آنها را واگذار کنند. وی افزود: ذوب خیلی مشتری دارد و روی زمین نمی‌ماند، صدرفولاد خرم‌آباد برند بوده و یکی از بهترین میلگردهای کشور را تولید می‌کرده و الان نیز خیلی از تجهیزات وارداتی را خودشان تولید کردند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شرکت‌های صدرفولاد و پارسیلون می‌توانند پشتوانه صنعت استان باشند، چراکه ظرفیت و امکانات دارند و سرمایه عظیمی بودند که خوابیده‌اند.

گلاره پروازی/لرستان

آیا این خبر مفید بود؟