توزیع گوشت ۷۵ هزار تومانی در همدان قدرت خرید مردم را افزایش داده است

به گزارش رکنا در همدان، علی اکبر سپهری وفا با بیان اینکه در طول دو ماه گذشته هیچ گونه تغییری در نرخ گوشت قرمز نداشتیم اظهار داشت: قیمت هر کیلو گوشت بدون استخوان گوسفندی و گوساله 160 هزار و نرخ مخلوط آن 130 هزار تومان است.

وی از توزیع گسترده گوشت گرم با نرخ 75 هزار تومان در نقاط مختلف شهر خبر داد و تصریح کرد: این نوع گوشت تاثیر زیادی در افزایش قدرت خرید مردم داشته است.

رئیس اتحادیه قصابان همدان با بیان اینکه در پی هماهنگی با عشایر استان، لاشه گوسفندان با نرخ کیلویی 75 هزار تومان در اختیار مردم قرار می‌گیرد گفت: طرح توزیع این گوشت فعلا ادامه دارد.

سپهری وفا با تاکید بر اینکه گوشت منجمد ایرانی و برزیلی هم به اندازه کافی در بازار توزیع شده عنوان کرد: قیمت هر کیلو گوشت منجمد بین 110 تا 130 هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ گونه کمبودی در زمینه تامین گوشت مورد نیاز مردم وجود ندارد گفت: نرخ هر کیلو گوسفند زنده هم بین 110 تا 116 هزار تومان گزارش شده است.

رئیس اتحادیه قصابان همدان با بیان اینکه هر چه قیمت گوشت بالاتر رود میزان خرید مردم و سود کسبه هم کاهش می‌یابد تصریح کرد: با توزیع گوشت 75 هزار تومانی وضعیت بازار گوشت نسبت به گذشته رونق گرفته است.

سپهری وفا از مشکل خشکسالی، تامین علوفه و نهاده‌ها برای دامداران خبر داد و گفت: اگر مشکلات دامداران برطرف نشود با کمبود تولید مواجه می‌شویم.

یک شهروند همدانی در واکنش به توزیع گوشت قرمز 75 هزار تومانی اظهار داشت: وقتی نرخ هر کیلو مرغ به 31 هزار تومان رسیده بدیهی است که نسبت به خرید گوشت قرمز تمایل بیشتری داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟