اجرای ١۴٠٠ برنامه طی هفته کتاب و کتابخوانی در خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار رکنا ، حجت الاسلام علی اکبر سبزیان در جمع خبرنگاران گفت: به رسم هر سال سالروز ارتحال علامه طباطبایی هفته کتابخوانی نامگذاری شده است و در طول این هفته برنامه های متعددی با همکاری نهادهای مرتبط در سطح کشور برگزار می شود. 

وی ادامه داد: رویدادهای کتاب با محوریت وزارت ارشاد و مجموعه کتابخوانی برگزار می شود که اگر با تعامل دستگاه های مرتبط همراه شود قطعه تاثیر بیشتری دارد. 

سبزیان ادامه داد: در سال جاری با همت این اداره کل، ١۴٠٠ رویداد فرهنگی با محوریت کتاب را در ٢٢٢ کتابخانه نهادی و مشارکتی در سطح استان خواهیم داشت. امیدواریم این برنامه ها بتواند جایگاه کتاب را ارتقا دهد. بارها گفته ایم مردم این استان کتاب خوان هستند و در دوران کرونا کتاب‌خوان تر شده اند و توجه و علاقه بیشتری نسبت به کتاب نشان داده اند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان‌‌رضوی اظهار داشت: در این رویدادها، ١۴ برنامه شاخص استانی داریم که در روز کتابخوانی در برنامه حرم شرکت خواهیم کرد و رسما برنامه های هفته شروع خواهد شد. برنامه دیگر بخشودگی جرائم امانات کتاب است. دغدغه ما استفاده حداکثری مردم از ظرفیت کتابخانه های عمومی است و برنامه ما جذب بیشتر مردم و عضویت آنها در کتابخانه هاست.

وی افزود: پویش "کتاب خواندنی است نه تزئینی" ، دیگر برنامه این هفته در سطح استان است. گاها کتابی را خریداری کرده و خوانده ایم و اکنون می توانیم آن را به دیگران اهدا کنیم که این ام را نیز در دستور برنامه داریم. همچنین طرح منبر کتاب از طرح های شاخص این هفته است ما مقدمه چهارشنبه های کتاب خوانی است، این طرح در حدود ٢٠ دقیقه درباره اهمیت های کتاب در مساجد برگزار می شود که این اتفاق جدید در سطح استان است. 

سبزیان تصریح کرد: مسابقه کتابخوانی نیز برای مدیران برگزار خواهد شد که در جلسه شورای اداری پایان آبان ماه از مدیران برگزیده تقدیر خواهد شد. همچنین از کتاب داران شاخص استانی تکریم خواهد شد. افتتاح ایستگاه های مطالعه ایست کار و سازمان آتش نشانی نیز از دیگر برنامه های شاخص این هفته در استان است که در ساعت توقف و فراغت کارگران می توانند از خواندن کتاب لذت ببرند.

وی در پایان با اشاره به اینکه بیشتر برنامه های این هفته در حوزه نقد و بررسی کتاب و مسابقات کتاب خوانی است، گفت: یک شهید حوزه کتابخوانی در سطح استان داریم که یادواره این شهید برگزار خواهد شد. 

آیا این خبر مفید بود؟