شبانه افراد بی‌سرپناه در گرمخانه‌های سنندج اسکان داده می شوند

 

به گزارش خبرنگار رکنا از سنندج، سیدانور رشیدیگفت: یکی از وظایف شهرداری‌ها در فصل سرما در راستای حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی، اسکان افراد بی‌سرپناه در سطح شهر است و شهرداری به منظور حمایت از این قشر آسیب‌دیده نسبت به اسکان آنان اقدام خواهد کرد. 

وی گفت: شهرداری سنندج هم اکنون دو گرمخانه فعال دارد که یکی از این گرمخانه‌ها در خیابان 17 شهریور و دیگری در چهار راه انقلاب واقع شده است. 

شهردار سنندج عنوان کرد: این دو گرمخانه در حاضر ظرفیت اسکان 90 نفر از افراد بی‌سرپناه را دارد. 

وی اظهار داشت: با توجه به فصل سرما و برودت هوا از هفته گذشته اسکان افراد بی‌سرپناه آغاز شده و تمهیداتی برای جمع‌آوری و اسکان این افراد صورت گرفته است. 

رشیدی اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از شیوع این بیماری پیگیر افزایش گرمخانه ها در سطح شهر هستیم. 

وی عنوان کرد: به مدیران شهرداری مناطق تاکید شده که اماکنی را در نقاط مختلف سطح شهر شناسایی و در صورت تایید نسبت به تملک یا اجاره و تجهیز آن جهت راه‌اندازی گرمخانه اقدام نمایند. 

شهردار سنندج یادآور شد: اکیپ جمع‌‌آوری این شهرداری بصورت شبانه نسبت به جمع‌آوری افراد بی‌سرپناه و کارتن‌خواب اقدام نموده و پس از ثبت اطلاعات آنها این افراد در این گرمخانه‌ها اسکان داده می‌شوند. 

شهردار سنندج از شهروندان درخواست کرد، در صورت مشاهده افراد بی‌سرپناه در سطح شهر می‌توانند با سامانه 137 و یا با شماره تلفن 3322788 در راستای جمع‌آوری این افراد تماس بگیرند.

 

عبدالحکیمی/ کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟