دولت سیزدهم خواستار نتیجه منطقی در مذاکرات است

به گزارش خبرگزاری رکنا از سمنان،در خطبه های این هفته نماز جمعه سمنان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان به برجام اشاره کرد و گفت: دولت سیزدهم قواعد بازی برجام را تغییر داد و مذاکرات نتیجه محور را در دستور کار خود قرار داد.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی افزود: پیشرفت هسته‌ای در این مدت به همراه پشتوانه مردمی باعث می‌شود دست مذاکره کنندگان پر باشد.

وی در ادامه با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی گفت: زمانی که مردم ایران برای مطالعه می گذارند بسیار پایین است و همانطور که فرهنگ کتابخوانی از تاکیدات مقام معظم رهبری است باید بیشتر از آن استقبال شود.

مطیعی بیان کرد: اگر از نظر اقتصادی خرید کتاب امکان‌پذیر نیست می‌توان از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی در مطالعه بهره برد. 

امام جمعه سمنان گفت: از هفته آینده در مصلی نیز غرفه فروش کتاب برقرار می‌شود که نمازگزاران بتوانند از تازه های نشر بهره ببرند.

 

- دولت به دنبال جدا کردن موضوع برجام و معیشت مردم است

امام جمعه مهدیشهر گفت: دولت سیزدهم با نگرش انقلابی خود در آستانه مذاکرات هسته ای به دنبال رفع کامل تحریم ها و جداکردن معیشت مردم از مساله برجام است.

169081528

حجت الاسلام محمد بارانی درخصوص مذاکرات هسته ای جدید افزود: نهم آذرماه آغاز مذاکرات جدید هسته ای است که دولت سیزدهم به دنبال مذاکرات نتیجه محور و حذف فشارهای اقتصادی و معیشتی وارده بر مردم است.

بارانی ابراز داشت: عضویت ایران در سازمان شانگهای موجب نگرانی کشورهای غربی شده است که با تهدید به دنبال سرکوب ایران هستند.

وی افزود: ۲۴ آبان ماه مصادف با سالروز رحلت علامه طباطبایی روز کتابخوانی نامگذاری شده است.

بارانی ادامه داد:  بنا به فرموده مقام معظم رهبری دولت ها درکنار تامین معیشت و اقتصاد مردم مسئول پرورش فکری افراد با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی هستند.

وی با اشاره به طرح آرامش ماندگار اضافه کرد: دارالقرآن ها با اجرای این طرح به دنبال ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین نوجوان و دانش آموزان هستند و خیران نیز با تهیه کتاب برای مساجد این فرهنگ را دربین مردم رواج دهند.

- ضرورت توجه به توسعه متوازن در استان

امام جمعه موقت میامی گفت: عدالت محوری و توسعه متوازن بخش های مختلف در سطح استان سمنان ضروری است.

169192080

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر سایری در خطبه های نمازجمعه این هفته در مسجد جامع میامی افزود: همه شهرستان های استان باید از نگاه عادلانه در دولت مردمی برخوردار شوند.

وی با اشاره به نهمین سفر رئیس جمهوری به استان سمنان، اظهار داشت: مردم شرق استان در راستای اهمیت محرومیت زدایی انتظار داشتند رئیس جمهوری به این مناطق سفر داشته باشد و امیدواریم در سفرهای آینده به استان هماهنگی لازم صورت پذیرد.

امام جمعه موقت میامی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم بویژه در مناطق محروم، تصریح کرد: دولت سیزدهم برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها نسبت به اشتغال  جوانان با جذب سرمایه گذاران در این مناطق اقدام کنند.

وی راه برون رفت مشکلات کشور را پیروی از  ولایت فقیه دانست و افزود: مهمترین راه خروج از تنگناهای اقتصادی تحقق شعار سال و عمل به راهبردهای اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.

سایری با اشاره به اینکه در مورد افزایش قیمت های کالاهای اساسی باید نظارت شود، خاطر نشان کرد: مسئولان اقدام های اثر بخش برای جلوگیری از گرانی ها انجام دهند.

وی با اشاره به سالروز عملیات غرور آفرین سوسنگرد، تصریح کرد: این عملیات با اتحاد نیروهای مسلح و بسیج مردمی به پیروزی رسید.

سایری با اشاره به سالروز بزرگداشت آیت الله علامه سید محمد حسین طباطبایی(ره) ، گفت: شرح نهج البلاغه یکی از کارهای برجسته زندگی ایشان محسوب می شود.

برپایی میز خدمت توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با اهدای کتاب به نمازگزاران از دیگر برنامه های نمازجمعه این هفته در میامی بود.

- نمود اصلاح اقتصادی در سفره های مردم

169191803

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس امینی در خطبه های نماز جمعه این هفته در حسینیه اعظم مدرسه قلعه شاهرود برگزار شد، گفت: گفت و گوی صادقانه با مردم، آرام کردن التهاب های اقتصادی و بازار با سرعت بیشتری انجام شود. امروز اصلاح اقتصادی و جراحی آن یک نیاز و ضرورت اصلی است و اصلاح اقتصادی باید سریع‌تر در سفره مردم دیده شود.

 وی اظهار با اشاره به دور جدید مذاکرات گفت: رویکرد دولت جدید جداسازی اقتصاد کشور از نتیجه  مذاکرات است این در حالیست که پیشرفت های هسته ای صلح آمیز برگ برنده ملت ایران است.

امام جمعه شاهرود با اشاره به اینکه به جز رژیم جعلی اسرائیل و دولت آمریکا که از شیطان صفتی دست بر نداشته اند ، ارتباط و مذاکره برای منافع ملی با دیگر کشورها انجام می پذیرد ،ادامه داد: آمریکا نیز تا زمانی که از خوی استکباری خود دست برندارد راهی برای ادامه مذاکره ندارد.

امینی به مسایل اخیر و اعتراضات به حق مردم عراق درباره انتخابات اشاره کرد و ابراز داشت: ملت و دولت عراق با هوشیاری آرامش و امنیت خود را بدون دخالت سلطه گران تامین کنند.

امام جمعه  شاهرود گفت: ۲۱ آبان ماه دهمین سالگرد شهادت پدر موشکی ایران اسلامی شهید تهرانی مقدم است.

حسن رستم زاده/ سمنان

 

آیا این خبر مفید بود؟