درخشش جوان گیلانی

به گزارش رکنارکنا از رشت، .آیین پایانی مرحله منطقه‌ای بیست‌وسومین جشنواره‌بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 19 آبان1400در محل عمارت خانه پدری شهر یزد برگزارشد و امیر تنها، قصه‌گوی گیلانی با نقل اکوان دیو عنوان برگزیده بخش قصه‌های آیینی‌سنتی را از آن خود‌کرد.

آیین اختتامیه این مرحله از جشنواره بین المللی قصه‌گویی که 24 مهر سال جاری در استان خراسان رضوی کلید‌خورد،    با حضور و همراهی مهدی علی‌اکبرزاده مدیرعامل کانون پرورش فکری، محمود مروج معاون فرهنگی کانون، محمد گودرزی‌دهریزی دبیر بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، عالیه قوامی مدیرکل کانون استان یزد، مسئولان استانی و جمعی از قصه‌گویان یزدی به‌ انجام‌ رسید و برترین‌های بخش‌های «ملی»، «آیینی‌سنتی» و «قصه‌گویی با زبان اشاره» به مرحله پایانی این رویداد بین‌المللی راه‌یافتند.

داوری قصه‌های آیینی سنتی که در دو بخش «زنان و مردان» و «دختران و پسران» صورت‌گرفت را «فهمیه باروت‌چی» بازیگر و کارگردان تئاتر، «اردشیر صالح‌پور» پژوهشگر، کارگردان و مدرس تئاتر و «علیمراد خرمی» کارشناس فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دبیر و داور چند دوره جشنواره، برعهده داشتند و امیر تنها  را با «نقل اکوان دیو» برگزیده بخش «زنان و مردان » و شایسته حضور در مرحله پایانی معرفی‌کردند.

گفتنی‌است،‌ مرحله پایانی بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری به دبیری محمد گودرزی‌دهریزی هم‌زمان با شب یلدا ۱۴۰۰ صورت‌می‌گیرد و با اعلام برترین‌های راه‌یافته به مرحله ملی همراه خواهد‌شد.

یادآور‌می‌شود، مرحله منطقه‌ای بیست‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان گیلان 6 و 9 آبان سال جاری به میزبانی مرکز فرهنگی هنری مجتمع رشت برگزار‌شد.

رشت /مرجان گودرزی 

آیا این خبر مفید بود؟