دانشگاه فنی و حرفه ای، کمک حال اقتصاد و موثر در  اشتغالزایی جوانان

به گزارش خبرگزاری رکنا از سمنان، رئیس دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود با حضور در دفتر  امام جمعه شاهرود ، پیرامون دانشگاه فنی و حرفه ای و آموزش های مهارتی دیدار و گفتگو کردند.

حجت‌السلام والمسلمین حجت الاسلام عباس امینی با اشاره به نقش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در ارتقاء سطح علمی و فرهنگی جامعه، گفت : دانشگاه فنی و حرفه ای دارای پتانسیل بالا و توانمندیهای خوبی است.

وی  نقش دانشگاه فنی و حرفه ای در توسعه علمی این شهرستان و استان سمنان و کشور را قابل تقدیر دانست.

در این دیدار دکتر شیرین محمدی پناه ریاست دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود ضمن معرفی ماهیت دانشگاه فنی و حرفه ای و مزایای تحصیل در این دانشگاه تحول گرا و کارآفرین اذعان داشتند که در سال تحصیلی جدید پذیرش ۴۰ درصدی در این دانشگاه نشان از اعتماد مردم به آموزش های مهارتی به عنوان اقتصادی ترین نوع آموزش است که هم موجب امنیت بخشی گردیده و هم از بسیاری از آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری و عدم اشتغال و و نارضایتی در سطح جامعه پیشگیری خواهد کرد.

محمدی پناه با اشاره به اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای دانشگاهی تحول گرا و کارآفرین است گفت : ارتقاء سطح فرهنگی و تربیت نیروی کارآفرین  از اولویتهای دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود است.

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود تعامل و همکاری این دانشگاه با نهادها، سازمان ها و ادارات فرهنگی در راستای ارتقاء سطح فرهنگی آحاد جامعه از طریق برنامه ریزی و انجام فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی را در دستور کار این مجموعه اعلام کرد و از حمایتها و رهنمودهای حجه الاسلام عباس امینی امام جمعه شهرستان شاهرود از دانشگاه فنی و حرفه ای  تشکر و قدردانی کرد.

وی همچنین در خصوص ضرورت احداث مسجد دانشکده در جوار یادمان شهید به عنوان پایگاه فرهنگی مذهبی؛ با استفاده از کمک های مردمی و خیرین و حمایت های امام جمعه محترم نکاتی را بیان داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟