بسته‌های حمایتی دولت برای صنایع نساجی و کشاورزان

به گزارش رکنا خراسان شمالی؛ ابراهیم هزارجریبی در بازدید از کارخانه‌های پنب ه‌پاکنی استان خراسان شمالی اظهار داشت: حمایت‌های دولت برای بخش صنایع، در خصوص کشت قراردادی تدوین شده است و در این مهم حمایت‌هایی که برای بخش صنایع وجود دارد و همچنین حمایت‌هایی که صنایع باید از کشاورزان داشته باشند مطالبی آمده است. 

وی ضمن بیان این که هر بذری زیر خاک می‌رود باید برای آن برنامه‌ای داشته باشیم، افزود: کشاورزان باید با هدف کشت کنند و بدانند که چه محصولی به چه میزان برای چه کسی و یا چه کارخانه‌ای تولید کنند، نباید کشاورزان بدون برنامه‌ریزی کشت داشته باشند چرا که در فصل فروش با مشکل مواجه خواهند شد. 

هزارجریبی در خصوص زراعت پنبه که محصولی استراتژیک و مهم است، گفت: امکان کشت پنبه به صورت قراردادی وجود دارد چرا که کشاورزان بعد از برداشت محصول خود را تحویل کارخانه‌های پنبه پاکنی و صنایع نساجی می‌دهند و در سابقه دیرینه نیز بین کارخانه‌ها و کشاورزان مرسوم بوده است. 

مدیرکل دفتر پنبه، دانه‌های روغنی و محصولات صنعتی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه پنبه‌ کاران از سوی کارخانجات در تامین بذر و کود نیز مورد حمایت قرار خواهند گرفت، اظهار داشت: باید کشت قراردادی باید در سطح کشور بین کشاورزان نهادینه شود و صنایع نیز برای توسعه این نوع کشت و افزایش راندمان تولید با ارایه آموزش ترویجی و انتقال دانش و علم به کشاورزان کمک کنند. 

وی بر ارتقای مکانیزاسیون در بخش مزارع پنبه نیز تاکید کرد و افزود: همچنین کارخانه‌ها با حمایت‌های دولت باید نسبت به خرید کمباین و سایر ماشین‌آلات لازم در این بخش باعث ارتقای تولید و پایین آوردن هزینه‌ها شوند.

آیا این خبر مفید بود؟