بستری ۲۹ بیمارِ جدید کرونامثبت در مراکز درمانی استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل؛ بنابراعلامِ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، دیروز فوتیِ کرونا در استان نداشتیم و مجموعِ بستری‌های کرونامثبت هم در شبانه روز گذشته، در مقایسه با روزِ قبل از آن، کاهش سه نفری را نشان میدهد.

اما از ۱۹۰ بستریِ کرونا مثبت، ۴۵ بیمار با حالِ بد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکزِ درمانیِ استان بستری و ۹۰ بیمار هم در قرنطینه خانگی زیرنظرِ کادرِ درمانِ استان هستند.

شمار بستری همزمان افراد مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل که تا ۱۵۰ نفر کاهش یافته بود، در چند روز گذشته با افزایشی تدریجی، در شبانه روز گذشته به ۱۹۰ بیمار رسیده است.

از سویی دیگر در شبانه‌روز گذشته ۳۲ نفر با بهبودیِ نسبی از مراکز درمانی استان اردبیل مرخص شدند و به خانه بازگشتند.

بنابر اعلامِ دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، هم‌اکنون شهرستان مشگین‌شهر در وضع نارنجی (پرخطر)، شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد، بیله‌سوار و گرمی در وضع زرد (خطر متوسط) و شهرستان‌های خلخال، سرعین، کوثر، نمین، اصلاندوز و نیر در وضع آبی (کم‌خطر) قرار دارند.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۴۹۷ هزار و ۲۴۹ دُز واکسنِ کرونا در استان اردبیل تزریق شده است.

در عین حال دانشگاه علوم پزشکی اردبیل مردم استان را همچنان به پرهیز از دورهمی ها، عادی‌انگاری شیوعِ ویروسِ کووید.۱۹ و استفاده نکردن از ماسک و رعایتِ فاصله اجتماعی توصیه میکند، چون چرخش شیوع ویروس در جامعه برقرار و با سرد شدن هوا و کم شدن تهویه مکان‌های سربسته، احتمال انتشار ویروس بیشتر شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟