به گزارش رکنا در همدان، وهب مختاران در جمع خبرنگاران بیان کرد: این مرکز با حمایت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فعال شده و با هدف کسب تجربه در محیط واقعی به مهارت جویان و جویندگان شغل ایحاد شده است.

وی ادامه داد: مهارت جویان پس از طی کردن دوره های آموزشی تئوری و عملی در این مراکز که برای آنها استانداردهای آموزشی تعیین شده است و شرکت در آزمون و قبولی در آن گواهینامه فنی و حرفه ای دریافت می کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان با بیان اینکه آموزش های مهارتی این اداره کل مبتنی بر نیاز روز و بازار کار است افزود: مهارت آموزی یکی از عوامل ایجاد اشتغال پایدار در جامعه است.

مختاران اظهار داشت: آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار به دلیل ارتباط مستقیم با بازار کسب و کار از بهترین آموزش ها است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد مراکز آموزش بین کارگاهی در واحدهای تولیدی و صنعتی با برگزاری دوره های مهارتی و علمی کوتاه مدت برای جذب افراد به بازار کار ضرورتی اجتناب ناپذیر است گفت: در مراکز جوار کارگاهی علاوه بر یادگیری مهارت، پرورش خلاقیت و کارآفرینی نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان خاطرنشان کرد: مراکز آموزش جوار کارگاهی با نظارت کارخانه و در قالب استانداردهای مهارت آموزشی سازمان فعالیت می‌کنند و از لحاظ تجهیزات آموزشی، مستقل از جریان خط تولید است.

 

آیا این خبر مفید بود؟