دریافت دُز دوم واکسن کرونا در خراسان رضوی به ۵۵ درصد رسید

به گزارش خبرنگار رکنا از مشهد، سیدجواد حسینی افزود: همچنین در این گروه سنی تاکنون حدود ۸۳ درصد افراد دُز اول واکسن کرونا را دریافت نموده‌اند. این در حالی است که در گروه سنی بالای ۱۲ سال تاکنون حدود ۸۲ درصد دز اول و حدود ۵۴ درصد دز دوم این واکسن را تزریق کرده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بدین ترتیب تا کنون سه میلیون و ۲۸۸ هزار نفر در استان خراسان رضوی دز اول و بیش از ۲ میلیون و ۱۷۱ هزار نفر آنان دز دوم واکسن کرونا را نیز دریافت کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به این‌که احتمالا موج ششم کرونا را پیش رو خواهیم داشت و با عنایت به اینکه تمامی انواع واکسن‌های کرونا را در اختیار داریم، از شهروندان انتظار می رود حتما برای دریافت واکسن اقدام کنند و واکسیناسیون عمومی را در جلوگیری از شیوع کرونا جدی بگیرند چرا که عموم کسانی که به کووید ۱۹ مبتلا می‌شوند افردی هستند که واکسن نزده‌اند و اکثر جانباختگان این بیماری نیز واکسن نزدگان هستند.

دکتر حسینی ادامه داد: برای جلوگیری از شیوع کرونا و قطع چرخه انتقال آن جدی گرفتن بحث واکسیناسیون و انجام واکسیناسیون به صورت گسترده و جمعی شرط اصلی است و در کنار آن نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی با حداقل ۱.۵ تا متر فاصله و پرهیز از حضور در تجمعات و اجتماعات گروهی و مکان‌های شلوغ مورد انتظار است.

آیا این خبر مفید بود؟