افزایش تدریجی هوای خراسان رضوی از امروز تا انتهای هفته

به گزارش خبرنگار رکنا از مشهد، کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر این اساس دمای هوا در خراسان رضوی تا روز پنجشنبه هفته جاری بیستم آبان ماه به ۱۸ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

زهرا آهنگرزاده  افزود: با این حال ماندگاری هوای خنک پاییزی در خراسان رضوی ظرف شب‌های آتی تا پایان هفته جاری تداوم دارد.

وی گفت: بر همین اساس شنبه شب گذشته هشت شهر خراسان رضوی شامل "مشهد، نیشابور، قوچان، فریمان درگز، کلات و سرخس" واقع در مرکز، شمال و شمال شرق این استان دمای هوای صفر و زیر صفر را تجربه کردند.

وی افزود: امشب نیز احتمال تشکیل مه و کاهش دید در نواحی سردسیر و ارتفاعات خراسان رضوی همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شودو پیش‌بینی امروز وضعیت هوا در خراسان رضوی نیز بارش‌های پراکنده‌ای است که تا اوایل وقت فردا دوشنبه ۱۷ آبان ماه در نقاط مختلف استان ادامه خواهد داشت. 

وی همچنین بیشینه دمای امروز هوای مشهد را ۱۱ درجه سلسیوس پیش‌بینی و بیان کرد: دمای هوای روزانه این کلانشهر که رو به افزایش تدریجی گذاشته امروز نسبت به دیروز ۱۵ آبان ماه یک درجه بیشتر شده است. 

چناران واقع در شمال خراسان رضوی با کمینه دمای دو درجه زیر صفر و بردسکن در جنوب غرب این استان با بیشینه دمای ۱۶ درجه ظرف ۲۴ ساعت اخیر سردترین و گرمترین شهر‌های خراسان رضوی بودند. 

بیشترین شدت وزش در خراسان رضوی هم طرف این مدت از بجستان واقع در جنوب استان با سرعت ۴۷ کیلومتر بر ساعت گزارش شد.

آیا این خبر مفید بود؟