«نسخه محرمانه» شاعر یزدی در میان نامزدهای «جایزه قیصر امین پور

به گزارش رکنا از یزد؛ این کتاب در 144 صفحه به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری یزد توسط انتشارات سوره مهر روانه بازار نشر شده است.

ویژگی برجسته‌ اولین اثر منتشر شده این شاعر یزدی، پرداختن به عاشقانه‌های مذهبی است که کتاب را برای زوج‌های جوان خواندنی می‌کند. 

سید محمدصادق آتشی متولد 1374 در یزد، دانشجوی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه یزد است.

وی علاوه بر شعر در زمینه آهنگسازی، خوانندگی و سرود هم فعالیت دارد و تاکنون در جشنواره‌های مختلف استانی و کشوری خوش درخشیده است.

آتشی در سال 1394 در دیدار جمعی از شاعران و اهالی فرهنگ و ادب با رهبر معظم انقلاب، شعر «وحدت اسلامی» را در حضور ایشان خواند.

جایزه کتاب سال دفتر شعر جوان از سال ۸۵ آغاز به کار کرد و بعد از یک دوره توقف از سال ۸۷ به یاد قیصر امین‌پور (۱۳۳۸ تا ۱۳۸۶) شاعر برجسته کشور، به کار خود ادامه داد. برگزاری این جایزه بعد از مدتی و از سال ۱۳۸۹ به دلیل تغییر مدیر عامل وقت دفتر شعر جوان متوقف شد و از سال ۹۶ با مدیریت جدید برگزار می‌شود.

شاعران متولد 1369 به بعد که در سال ۹۹ کتاب شعر چاپ کردند، می‌توانستند در این جایزه شرکت کنند.

این جایزه با هدف معرفی شعر و شاعر خوب به جامعه از سوی دفتر شعر جوان برگزار می‌شود. 

دکتر قیصر امین‌پور از مشهور‌ترین شاعران معاصر است که آثار زیادی از جمله «طوفان در پرانتز»، «منظومه ظهر روز دهم»، «مثل چشمه، مثل رود»، «آینه‌های ناگهان »، «دستور زبان عشق»، «تنفس صبح» و «گل‌ها همه آفتابگردان‌اند» طی بیش از سه دهه فعالیت شاعری از او به جا مانده است.

یادآور می‌شود، آموزش و تربیت نویسندگان جوان و مستعد یکی از اولویت‌های حوزه هنری استان یزد است و در سال‌های اخیر آثار متعددی از شاعران و نویسندگان جوان در قالب شعر، داستان و رمان منتشر شده و همچنان این روند ادامه دارد.

یزد/سمیه گلابگیریان

آیا این خبر مفید بود؟