منازعه امت اسلامی موجب ایستایی جهان اسلام می‌شود

به گزارش خبرنگار رکنا از سنندج، حجت الاسلام سعید عسکری صبح امروز در جلسه ستاد هماهنگی ویژه برنامه‌های هفته وحدت که با حضور نماینده ولی فقیه در کردستان برگزار شد، تفرقه را موجب فشل‌شدن و ضعیف شدن جوامع دانست و اظهار داشت: خداوند کریم در آیات متعدد قرآن کریم مردم به ویژه امت اسلامی را بر حفظ وحدت دعوت می‌فرماید.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: اگر وحدت وجود نداشته باشد شوکت و عظمت جامعه از بین می‌رود و این مهم به کرات و عناوین مختلف در قرآن کر یم مورد اشاره قرار گرفته است.

عسکری تصریح کرد: منازعه امت اسلامی موجب ایستایی جهان اسلام خواهد شد.

وی تاکید کرد: بیان موضوعات اختلافی، خواسته یا ناخواسته وحدت را خدشه‌دار می‌کند لذا به جای دامن زدن به اختلافات جزئی، بایدبنا به دستور قرآن، صبر پیشه کرد تا از تفرقه دوری کرد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: امسال عنوان 35مین کنفرانس وحدت اسلامی اتحاد اسلامی، «صلح، پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلام» نام‌گذاری شده و محور سوم فر اخوان مقالات نیز «همدلی، همدردی اسلامی و پرهیز از تنش‌ها و منازعات» است.

عسکری افزود: فراخوان این کنفرانس همزمان با سراسر کشور در مردادماه امسال در استان کردستان منتشر شد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد: ستاد بزرگداشت هفته وحدت فعالیت خود را در قالب‌ کمیته‌های مختلف دنبال خواهد کرد و دفتر دائمی ستاد وحدت در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به‌ زودی دائر می‌شود.

وی به عناوین هفته وحدت هم گریزی زد و گفت: در نام‌گذاری هفته وحدت هر روز به نام شهیدی از شهدای اهل سنت نام‌گذاری شده است که سه‌شنبه 12 ربیع نخستین روز این هفته با عنوان «پیامبر اعظم(ص)، رهبری، اقتدار امت اسلامی و استکبارستیزی» و این روز به نام اولین خلبان شهید اهل سنت شهید خالد حیدری مزین شده است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور  گفت: دومین روز از هفته وحدت با عنوان «پیامبر اعظم(ص)، زن و خانواده، مواصات و همدلی» که به نام شهیده پیشمرگ کرد مریم امینی‌پور مزین شده است، شهیدی که ضدانقلاب جلوی چشم فرزندانش در حالی که نوزاد شیرخواره در آغوش داشت به رگبار بستند.

وی افزود: چهاردهم ربیع‌الاول با عنوان «پیامبر اعظم(ص)، تکریم مقام شهدا و ایثارگران» که به نام سردار شهید رجب‌علی محمدزاده، چهارمین روز از هفته وحدت با عنوان پیامبر اعظم(ص)، نماز جمعه، مسجد، نماز جمعه و روحانیت که به نام شهید ابوبکر عمر نام‌گذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: پنجمین روز از هفته وحدت با عنوان «پیامبر اعظم(ص)، اتحاد ملی، انسجام امت اسلامی در حمایت از آرمان قدس شریف و مبارزه باصهیونیسم جهانی» که به نام شهید ملاعمر ملازهی و آخرین روز این هفته با عنوان  «پیامبر اعظم(ص)، قرآن و اهل بیت محور اتحاد ملی» به نام سردار شهید بهرام مبارکی نام‌گذاری شده است.

کمال گرامیان معاون امور فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور نیز در این جلسه با بیان اینکه تمام ویژه برنامه‌های هفته وحدت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد، اظهار کرد: برگزاری محافل سخنرانی، همایش‌ها و مسابقات کتابخوانی، بزرگداشت شهدای روحانی، دیدار با طلاب، سرکشی از روحانیون شاخص، مراسم کوه‌پیمایی، تولید کلیپ‌های تولیدی، شب شعر و مسابقات ورزشی، نشر پیام علمای شاخص، تولید محتوا، برگزاری همایش ائمه جمعه و جماعات، حمایت از جشن‌های مردمی، گروه‌های مولودی و مدیحه‌سرا، تجلیل از صاحبان آثار و مقاله‌های مرتبط با حوزه قرآنی و...از ویژه برنامه‌های تدوین شده برای این ایام است.

معاون امور فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: جلیل از علمای شاخص اهل‌سنت، همایش سادات و جشن امامت و ولایت، تجلیل از فعالان رسانه، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه تقریب، برگزاری یادواره سیدشمش قریشی، عیادت از روحانیون و منادیان وحدت، برگزاری از شب شعر از دیگر برنامه‌های این ایام در هفته وحدت در استان است که هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این برنامه‌ها در سطح استان انجام شده است.

عبدالحکیمی/ کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟