وضعیت قیمتی تخم مرغ در بازار هنوز بلاتکلیف است

به گزارش خبرنگار رکنا از مشهد، عباس اخوان افزود: هفته قبل قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ به ۲۹۰ هزار ریال رسید اما در هفته جاری این قیمت کاهش یافته و به کیلویی ۲۵۷ هزار ریال رسیده که این کاهش قیمت نیز در نتیجه عرضه بیشتر تخم مرغ در بازار است.

وی بیان کرد: قیمت مصوب پیشین برای هر کیلوگرم تخم مرغ ۱۶۹ هزار ریال بود و اگر بخواهیم بر قیمت این کالا در بازار نظارتی اعمال کنیم، خط کش ما قیمت مصوب مزبور در بازار خواهد بود اما تولیدکنندگان و عرضه کنندگان این قیمت را برنمی تابند.

وی اظهار داشت: با اینکه قیمت تخم مرغ در بازار روند نزولی یافته اما از آنجا که قیمت مصوب جدید برای این کالا تعیین نشده، نمی توان به تداوم این کاهش امید داشت.

کارشناس مسوول نظارت بر کالا و خدمات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که آیا آزادسازی قیمت تخم مرغ به کاهش نرخ آن کمکی خواهد کرد، گفت: بخشی از نهاده های دامی با ارز دولتی وارد کشور می شود و قیمت تخم مرغ نیز تابعی از قیمت نهاده ها است.

اخوان افزود: برای کاهش قیمت تخم مرغ باید نرخ عوامل موثر بر تولید کاهش یابد تا بتوان این کالا را با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده گذاشت. 

آیا این خبر مفید بود؟