اختلاف چشمگیر ورزش وجوانان لرستان درحوزه جوانان با دیگر استان‌های کشور

به گزارش رکنا از لرستان، حشمت الله امان‌الهی  از افزایش ۱۸۰ درصدی سمن های حوزه جوانان  در استان طی شش ماهه نخست ۱۴۰۰خبرداد و افزود: در سال ۹۳  تنها ۱۴سمن ثبت شده وجودداشت واز این حیث در رتبه  ششم کشور قرارداشتیم ؛ در سال ۹۹ این تعداد به ۳۲سمن رسید  ودر حال حاضرنیزبا اقدامات موثرصورت گرفته  در حوزه جوانان تعداد سمن های ثبت شده ورزش وجوانان استان  را به بیش از  ۷۰ سمن رسانده ایم که رشد فوق العاده ای را نشان می دهد.

 وی رشد سازمان های مردم نهاد حوزه ورزش وجوانان لرستان را هم از لحاظ کمیت وهم از حیث کیفیت چشمگیر عنوان کرد ویادآورشد: این رشد با هدف توسعه کمی وکیفی سمن ها در سطح استان ایجاد شده است و در این زمینه بنا به ارزیابی های وزارت ورزش وجوانان با دیگر استانهای کشور داری اختلاف چشمگیری  هستیم به طوریکه حتی  استان لرستان توانسته است  هدفگذاری های مدنظر وزارت ورزش وجوانان را باموفقیت محقق کند .

مدیرکل ورزش وجوانان لرستان در ادامه به دوره های توانمندسازی سمن ها اشاره کرد و گفت: این دوره ها  در بهترین شکل ممکن برگزار می شودکه برکیفیت سمن ها تاثیرچشمگیری گذاشته است.

امان الهی اضافه کرد: اکثر سمنهای حوزه جوانان لرستان توسط افراد بسیار باتجربه وخلاق که از نخبگان جامعه محسوب می شوند  تشکیل شده اند که بعضا در حوزه اختراعات وخلاقیت های علمی وصنعتی، ورزشی و...  موفقیت های برجسته ای داشته اند. این افراد همچنین در سطح استان اقدامات وفعالیت های موثری در راستای رسالت اصلی خود وبدون هیچگونه چشمداشتی  به جامعه هدف مد نظرسمن ها  انجام داده اند.

وی  با بیان اینکه فضای آرامی بر ورزش وجوانان استان ازجمله حوزه فعالیت سمن ها حکمفرماست ، یادآور شد: علاوه بر رشد چشمگیرتعداد  سمن ها در استان با اجرای طرح هایی مانند منش  با همکاری  جهاد دانشگاهی استان توانسته ایم درراستای  اشتغال زایی در بین جوانان استان در حوزه های استارتآپی  وخلاقیت های فن آورانه گام های موثری برداریم  به طوریکه 100 شغل استارتاپ ایجاد وهمچنین 15 تیم گروهی فعال درحوزه کسب وکار های فن آورانه در استان وجوددارد.

مهدی زکی‌پور| لرستان

آیا این خبر مفید بود؟